Cooler Master: małe też jest piękne – najlepsze Mini Mody
8 listopad 2016
Mała obudowa dla potężnych podzespołów
10 listopad 2016

Zalman: miejsca na dysku nigdy dosyć!

Za mało miejsca na dysku? Nic dziwnego – w dzisiejszych czasach pliki ważą coraz więcej i ciężko je pomieścić na jednym, nawet najbardziej pojemnym nośniku. Stąd wiele osób sięga po adaptery dla dysków zewnętrznych, takie jak VE350 od Zalmana.

Kieszeń VE350 jest kompatybilna z dyskami 2.5” SATA I/II/III HDD/SSD, a więc użytkownik nie będzie musiał się martwić, iż jego dysk zewnętrzny nie będzie współpracował z adapterem. Dodatkowo, by ułatwić montaż nośnika, producent dołączył do zestawu śrubokręt.

Klik i gotowe
Kolejnym elementem upraszczającym posługiwanie się kieszenią jest zastosowanie technologii plug and play, dzięki której korzystanie z urządzenia odbywa się bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Co więcej, wystarczy kliknięcie jednego przycisku, by dane zostały skopiowane do wskazanego wcześniej folderu na dysku zewnętrznym i na odwrót.

Bez opóźnień
Szybki transfer danych do i z PC-ta ma gwarantować złącze USB 3.0. VE350 zapewnia także wsparcie dla Virtual ODD, który symuluje pracę napędu CD-ROM, DVD i Blu-ray i umożliwia instalowanie plików ISO.

Gotowy do drogi
Urządzenie Zalmana pokryto aluminiową powłoką, chroniącą je zarówno przed fizycznym uszkodzeniem, jak i przegrzaniem się zamontowanego dysku. Kieszeń jest niewielkich rozmiarów, by – gdy nie jest używana – nie zajmować na biurku zbyt dużej przestrzeni. W zestawie znajduje się także etui dla bezpiecznego przenoszenia adaptera w czasie podróży.

Adapter VE350 kosztuje około 199 zł.

Cechy produktu:
– Materiały: aluminium, akryl, poliwęglany
– Zewnętrzny interfejs: USB 1.1 maks. 12Mbps, USB 2.0 maks. 480Mbps, USB 3.0 maks. 5.0Gbps
– Kompatybilność: 2.5” SATA I/II/III HDD/SDD
– Rozmiar: 135,3 x 78,6 x 13,1 mm
– Moc wejściowa: DC 5V
– Wsparcie dla systemów: Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 8.1/Mac OS/Linux

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *