2 mins read

Mała obudowa dla potężnych podzespołów

Wielu użytkowników ceni sobie postępującą miniaturyzację w branży elektronicznej i przy zakupie sprzętu kieruje swoje spojrzenie raczej w stronę urządzeń nie zabierających dużej ilości przestrzeni. Zasada ta tyczy się także obudów do komputera, takich jak MasterBox3 Lite od Cooler Mastera.  

Produkt Cooler Master to obudowa typu Micro-ATX, co oznacza, iż jest ona kompaktowych rozmiarów, przynajmniej jak na tego typu urządzenie. Dzięki temu rozwiązaniu sprzęt ten znacznie łatwiej przenosić i co najważniejsze: nie zajmuje zbyt wiele miejsca, można postawić go w dowolnym miejscu w pokoju.

Producent zapewnia, że mimo niewielkich gabarytów, MasterBox3 Lite to nadal funkcjonalna obudowa, w której zmieści się wiele potężnych podzespołów. Case zapewnia wsparcie dla kart graficznych o długości do 345 mm, a także trzech wentylatorów 120 mm: dwóch umieszczonych na panelu przednim i jednego na panelu tylnym. W środku ma się znaleźć miejsce nawet dla chłodzenia cieczą. Obudowa daje też kilka opcji montażu napędów ODD, HDD czy SSD.

Niezależnie od wymiarów, niektóre bolączki są wspólne dla wszystkich obudów – chodzi tu  przede wszystkim o zmagania z wszędobylskim kurzem, przeszkadzającym w wydostawaniu się ciepła z obudowy. W MasterBox Lite 3 problem ten ma rozwiązać magnetyczna nakładka na przedni panel, której nałożenie nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi.

Obudowa MasterBox Lite 3 ma być dostępna na polskim rynku w styczniu 2017 roku, a jej cena ma wynosić około 219 zł.

Cechy produktu:
– Wsparcie dla płyt głównych: Micro-ATX, Mini-ITX
– Wsparcie dla kart graficznych: maksymalna długość 345 mm
– Wsparcie dla chłodzenia: maksymalna wysokość 157 mm
– Wsparcie dla radiatora: do 240 mm
– Wentylatory: 2 x 120 mm (przedni panel), 1 x 120 mm (tylny panel; w zestawie)
– Zatoki na dyski: 1 x 5.25” ODD/HDD lub 2 x SSDS; 1 x 3.5” HDD lub SSD; 1 x 2.5” SSD
– Wymiary: 395 x 180 x 378 mm
– Gniazda rozszerzeń: 4
– Panel I/O: USB 3.0 x 2