Co powinien robić każdy posiadacz komputerów?
31 październik 2016
Zalman: miejsca na dysku nigdy dosyć!
10 listopad 2016

Cooler Master: małe też jest piękne – najlepsze Mini Mody

Fani PC-tów zdążyli się już przyzwyczaić do widoku przerobionych obudów, wyglądających jak dzieła sztuki. Mniej popularną odmianą modderskiej pracy są Mini Mody. Zorganizowany przez Cooler Master konkurs Mini Mod Invitational udowadnia, że jest to dziedzina, której warto przyjrzeć się bliżej.

Czym są mini mody? Najprościej rzecz ujmując: miniaturowymi wersjami pełnowymiarowych modów. Oczywiście nie są to prawdziwe obudowy z zamontowanymi w środku podzespołami, a jedynie ich modele wykonane z różnych materiałów: części prawdziwych obudów, drewna, plastiku, stali, tektury itd.

Cooler Master, znany ze wspierania modderów i PC-towych artystów, ostatnimi czasy ogłosił konkurs na najlepszego Mini Moda. W zawodach wzięło udział 14 modderów, prezentując różnorodne prace: od klasycznie wyglądających Mini Modów, po dzieła nietuzinkowe, w których główną rolę odgrywały postacie Chibi, broń z Gundam Wing czy… Harley Quinn z Batmana.

Ostatecznie fani jako zwycięzcę wskazali moddera Samambę z Brazylii, twórca Mini Moda Mini Cyber MC5. Co ciekawe, w tym konkretnym modelu kolor podświetlenia można zmieniać z poziomu urządzenia mobilnego (wideo).

Wszystkie biorące w konkursie prace można podziwiać na stronie: http://makerhub.coolermaster.com/mini-mod-vote/

08-1

ash7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *