Cooler Master gotowy na Computex
31 maj 2016
Computex 2016 – na tym wkrótce będziemy grać
3 czerwiec 2016

Zalman: dobra obudowa nie musi być droga

Jeśli chodzi o obudowy, Zalman to mocny gracz na polskim rynku. Szczycąc się pojemnymi i cichymi case’ami, południowokoreański producent szuka również rozwiązań, które nie uderzałyby użytkowników po kieszeniach. Właśnie wszystkie te cechy ma łączyć w sobie Z1 Neo.

Dobra obudowa powinna być przede wszystkim jednak pojemna. W Z1 Neo można m.in. zainstalować do sześciu dysków HDD, do których montażu nie są potrzebne dodatkowe narzędzia, a także trzy 120 mm wentylatory. Do tego dochodzi miejsce na chłodzenie do 160 mm i możliwość zainstalowania wysokiej jakości karty graficznej o szerokości do 375 mm.

Z1 Neo zaprojektowano w sposób mający zapewnić efektywne, jak i ciche wietrzenie podzespołów. Obudowa sprzedawana jest w zestawie z trzema wentylatorami – z czego dwa są podświetlane LED-owo –  zaś umieszczony na dole zasilacz może liczyć na jeszcze lepsze chłodzenie dzięki absorbującemu powietrze, specjalnemu panelowi.

W bocznym panelu wstawiono akrylowe okno, dzięki któremu użytkownik zawsze będzie mógł spojrzeć, co w jego obudowie drzemie. Na spodzie Z1 umieszczono filtr przeciw-kurzowy chroniący podzespoły przed zanieczyszczeniami. Front produktu Zalmana zajmują m.in. trzy wejścia USB – dwa 2.0 i trzecie 3.0 – a na drugim bocznym panelu znajduje się otwór umożliwiający wymianę chłodzenia bez konieczności rozkręcania obudowy.

Producent nie zapomniał też by nadać Z1 Neo odpowiedniego wyglądu. Wspomniane już LED-owe wentylatory i okno z boku współtworzą wraz z czarną powłoką estetyczny, ale i efektowny design.

Obudowa Zalman Z1 Neo kosztuje około 169 zł.

 

Cechy produktu:
– Klasa: ATX Mid Tower
– Kompatybilność z płytami głównymi: standardowa ATX/Micro ATX/ITX
– Kompatybilność z zasilaczami: standardowy ATX/ATX 12V
– Kompatybilność z kartami graficznymi: karty o szerokości do 375mm
– Ilość portów: do sześciu dysków HDD
– Miejsca na wentylatory: trzy (trzy również zestawie z obudową, z czego dwie z podświetleniem LED)
– Akrylowe okno na panelu bocznym
– Interfejs I/O: 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, 1 x Mic
– Wymiary: 203x445x464 mmm
– Materiały: plastik, stal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *