Call of Duty, czyli klasyka spośród gier
14 styczeń 2014
Dragon Age
30 styczeń 2014

Tomb Raider

Bohaterami większości gier akcji są mężczyźni, jednak od tej reguły istnieje kilka wyjątków. Jednym z nich jest Tomb Raider. Główną bohaterką jest Lara Croft, która słynie z niebezpiecznych przygód.

Do tej pory powstało już kilka części gier o wyczynach Lary Croft. Każda z nich spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przez fanów. Jedna z najnowszych odsłon umożliwia poznanie młodej poszukiwaczki przygód.

Gracz wciela się w Larę Croft jeszcze zanim stanie się znana. Całość rozpoczyna się od tego, że młoda Lara trafia na tajemniczą wyspę, która zlokalizowana jest w pobliżu Japonii. Przeżycie jest głównym celem, co wcale nie jest takie proste.

Bohaterka musi zmierzyć się z niebezpiecznymi stworzeniami zamieszkującymi tę wyspę. Wrogiem może okazać się także człowiek. Lara musi więc pamiętać, że niemal wszystko co znajduje się na wyspie może posłużyć jako broń.

Wcześniejsze przygody Lary Croft opierają się głównie na próbie znalezienia znanych dzieł sztuki. By na nie natrafić bohaterka przemierza różne środowiska, począwszy od mrocznych jaskiń na okazałych świątyniach kończąc. Twórcy gry zadbali o to, żeby zaskakiwać graczy na każdym kroku.

Nigdy zatem nie można być pewnym, jakie dalsze będą losy poszukiwaczki przygód. W niemal każdej kolejnej odsłonie Tomb Raider bohaterka nabywa coraz to nowsze umiejętności. Dzięki temu walka z przeciwnikami staje się bardzo efektywna.

Przygody Lary Croft stały się również inspiracją do nakręcenia pełnometrażowego filmu o takim samym tytule.

1 Komentarz

  1. Piena pisze:

    Ale miazga! Nie mogę się doczekać!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *