2 mins read

PowerWalker: UPS-y na każdą sytuację

Mimo iż mają mniejsze potrzeby niż wielkie firmy, przedstawiciele małego i średniego biznesu także chcą mieć możliwość wyboru jednego z wielu rozwiązań, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo sprzętu, z którego korzystają. Dlatego PowerWalker przygotował serię zasilaczy awaryjnych VI, sprawdzających się w różnych sytuacjach.

Seria VI to UPS-y typu Line-Interactive, charakteryzujące się kompaktowymi rozmiarami, niskimi kosztami użytkowania, ochroną przed przepięciami czy automatyczną regulacją napięcia. Wspomniane zasilacze awaryjne są rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw, a także gospodarstw domowych.

Działają natychmiast po podłączeniu

Modele T/HID, RT/HID i ERT/HID, SH i SHL  korzystają z interfejsu HID USB. Funkcja ta pozwala na bezpośrednią komunikację między UPS-em a podłączonym do niego urządzeniem. Nie są do tego potrzebne dodatkowe sterowniki ani oprogramowanie. Co ważne, w przypadku przerwy w dostawie prądu, zasilacz awaryjny sam wyłączy system w PC-cie, gdy tylko jego bateria będzie bliska wyczerpania.

vi thid

Gdy prądu brak

W każdym UPS-ie z serii VI istnieje możliwość tzw. „zimnego startu ”zasilacza awaryjnego. Oznacza to, że urządzenie można włączyć  także wtedy, gdy nie jest podłączone do sieci zasilającej. Pozwala to na korzystanie z urządzenia nawet w przypadku braku dostaw prądu.

Monitoruj jego stan

Część zasilaczy PowerWalker posiada wyświetlacz LCD (występuje on w wersjach z gniazdami FR, IEC i Schuko). W ich przypadku wystarczy jeden rzut oka, by dowiedzieć się bezpośrednio z poziomu samego zasilacza awaryjnego o jego napięciu wejściowym i wyjściowym, aktualnym obciążeniu czy poziomie naładowania baterii.

Dla miłośników PC-tów i nie tylko

UPS z serii PSW i SW zostały stworzone z myślą o ochronie PC-tów gamingowych, mini-serwerórw, a także innych urządzeń z układem APFC (i nie tylko ich). Powyższe modele posiadają pełną falę sinusoidalną, konieczną jeśli chodzi o ochronę sprzętu dla graczy. Wspomniane urządzenia dostępne są w wersjach z gniazdami FR, IEC i Schuko.

vi sw

Bezpieczeństwo dla serwerów

Dla firm korzystających z pracy serwerów, PowerWalker oferuje modele RT/LE i wspomniane już RT/HID i ERT/HID. Dzięki swojej budowie zasilacze te można zamontować w szafie serwerowej (w zestawie dołączone są uszy montażowe).

Modele z serii VI posiadają moc od 500VA do 3000 VA, a ich cena waha się od 210 zł do 2460 zł.