Youtuberzy prezentują sprzęt Mionixa
30 sierpień 2016
PowerWalker: UPS-y na każdą sytuację
31 sierpień 2016

IFA 2016: Asustor zapowiada swoją obecność na targach

Już za kilka dni rozpoczną się targi IFA, które stanowią ważne wydarzenie w branży elektronicznej. W Berlinie pojawią się wszyscy najwięksi gracze, w tym Asustor, który już teraz zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska.

Asustor, producent dysków sieciowych NAS, zamierza zaprezentować najnowsze rozwiązania w dziedzinie przechowywania danych w chmurze, zarządzania NAS-ami przy pomocy aplikacji mobilnych czy nadzorowania dzięki nim domowych urządzeń. A jak te rozwiązania wyglądają w praktyce?

Centrum domowej rozrywki

NAS-y od Asustora posiadają złącze HDMI, na dodatek mają też zainstalowany system operacyjny z interfejsem, przeglądarkę Chrome, a także YouTube i Netflixa do przeglądania filmów i seriali. By zyskać możliwość podziwiania obrazu w rozdzielczości 4K/1080p, wystarczy instalacja playera Kodi. Dyski sieciowe wspierają także i inne aplikacje, mogące uczynić z NAS-ów multimedialne centrum rozrywki.

AS6102T_L2

NAS wie, co robić  

Użytkownik może też zamienić NAS-a w NVR (Network Video Recorder), czyniąc z urządzenia Asustora narzędzie do nadzorowania innych sprzętów. Rolę te dyski sieciowe spełniają na różne sposoby, zaczynając od ułatwienia konfiguracji kamer domowych, a kończąc na możliwości zaprogramowania NAS-a tak, by reagował na różne wydarzenia bez konieczności bezpośredniej ingerencji człowieka.

Kontrola w zasięgu ręki

Do dysków sieciowych Asustora stworzono specjalną aplikację, umożliwiającą zarządzanie NAS-em i przechowywanymi na nim danymi za pomocą urządzeń mobilnych. „Apka” pozwala także streamować czy dzielić się filmikami i zdjęciami lub wykonywać backup plików.

201470094

Różne modele na różne potrzeby

Wśród produktów, jakie pokaże Asustor, znajdą się m.in. modele z serii 32 Tower, umożliwiające streamowanie w rozdzielczości 4K/1080p i łączenie się za pomocą złącza USB 3.0 z innymi urządzeniami. Z kolei seria 64 Tower współpracuje z najbardziej pojemnymi dyskami twardymi na rynku (8TB). NA IFA zostanie zaprezentowany także moduł rozszerzający AS6004U, dzięki któremu można łączyć NAS-y, tworząc więcej miejsca do przechowywania danych.

Warto tam być

Targi IFA to jedna z największym imprez poświęcona elektronice użytkowej, gromadzące około 240 tys. uczestników z całego świata. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do nawiązania nowych znajomości czy zapoznanie się z branżowymi nowościami. W tym roku targi potrwają od 2 do 7 września. Stanowisko Asustora będzie znajdować się w hali 17, stanowisko 116.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *