O tym jak Maxis na dno się stoczył…
11 maja 2015
Złota edycja kart ASUS GTX 980
11 maja 2015

Lubimy strzelać do nazistów, czyż nie?

Gry w realiach II wojny światowej przyciągają graczy nie samą wojną, a strzelaniem. Konkretniej ? strzelaniem do nazistów. Nie trzeba oczywiście tłumaczyć, że wojna ta była najpewniej jedną z najstraszniejszych rzeczy, jaka spotkała ludzkość, ale strzelanie do nazistów jest po prostu zabawne.

Wolfenstein 3D, Sniper Elite, Medal of Honor ? są grami, gdzie walka ze zbrodniarzami pod przywództwem Hitlera zawsze jest emocjonująca. Naziści są idealni do tego, by strzelać do nich jak do kaczek. Tym bardziej, że nie pojawi się nagle jakiś idealista broniący ich praw. Czy na to zasłużyli? Oczywiście! I dobrze, że twórcy gier robią z tego użytek. Widząc swastykę, od razu wiemy kto jest dobry, a kto zły. Celownik momentalnie pojawia się na osobniku w taki symbol odzianym. To zawsze działa.

Rola ?tych złych?, których nikt nie ma zamiaru bronić komuś przypaść musiała ? i słusznie przypadła nazistom. Bardzo ich w grach potrzebujemy ? musimy mieć przecież w kogo wpakować cały magazynek.

Mamy nadzieję, że wreszcie zwrócą na to uwagę twórcy Call of Duty. Powrót do tematyki II wojny światowej byłby rozwiązaniem idealnym. Czekamy.

Więcej na stronie gamedot.pl/news,nazisci-nie-znikajcie-z-gier-uwielbiamy-do-was-strzelac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *