Lubimy strzelać do nazistów, czyż nie?
11 maj 2015
Nowy Wiedźmin i Batman za darmo z GeForce GTX 970 i 980
11 maj 2015

Złota edycja kart ASUS GTX 980

Z okazji 20-lecia produkcji kart graficznych Asus przygotował niemałą gratkę dla graczy. Jest nią limitowana, złota edycja ASUS GTX 980, która ma być jeszcze szybsza.

Gold Edition GTX 980 wyposażono w 4 GB pamięci GDDR5, 2048 rdzeni CUDA i 256-bitowy interfejs. Znajduje się na niej także magistrala PCI Express 3.0 oraz szereg wyjść – DVI-I, HDMI 2.0 oraz 3 gniazda Display Port 1.2.

Nowa karta oparta została na procesorze graficznym NVIDIA GeForce GTX 980 taktowanym zegarem w trybie przyśpieszonym na poziomie 1431 MHz. Zawiera ona także Memory Defroster, technologię wentylatorów 0dB, moduł regulacji napięcia Digi+ z komponentami Super Alloy Power, chłodzenie DirectCU oraz system monitorowania i regulacji ustawień systemu GPU Tweak.

To nie jedyna karta przygotowana z myślą o jubileuszu. Asus chce wprowadzić na rynek także Turbo GTX 970 w białym kolorze z 4 GB pamięci GDDR5.


O Asus

ASUS (szerzej znana nazwa handlowa firmy ASUSTeK Computer) ? tajwański producent elektroniki. Założony w 1989 roku na Tajwanie przez informatyków firmy Acer.  Nazwa ASUS, według Sales Managera Alexander Kima, pochodzi od nazwy mitologicznego, skrzydlatego rumaka ? Pegasus.

1 Komentarz

  1. Korner pisze:

    Niezła gratka dla kolekcjonerów. Ale też dla tych, którzy po prostu cenią najwyższą jakość i osiągi. Bo karta zapewne z żywotnością na lata jak i inne asusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *