1 min read

Just Cause

Niewiele jest gier, które zachwycałyby swoją grafiką tak jak to robi Just Cause. Do tej pory powstały dwie odsłony tej fantastycznej gry akcji. Obie spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem przez fanów. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami, m.in. fabułą oraz niespodziewanymi zwrotami akcji.

W pierwszej części akcja dzieje się na jednej z wysp u wybrzeży Południowej Ameryki. Główny bohater przynależy do jednej z tajnych służb. Jego misją jest obalenie samozwańczego rządu, który sprawuje władzę na wspomnianej wyspie. Dodatkowo bohater musi sprawdzić, czy na owej wyspie przechowywana jest niebezpieczna broń, której użycie mogłoby doprowadzić do światowej katastrofy. Twórcy gry postarali się, żeby bohater poruszał się po znacznym obszarze. Do dyspozycji gracza jest dżungla, góry, plaże, a także rozległe miasta.

Bohater może przemieszczać się na różne sposoby. Dozwolone jest użycie samochodu, pływanie, lot samolotem czy śmigłowcem. Duży jest również wybór broni. Bohater posługuje się m.in. tradycyjnymi pistoletami, a nawet wyrzutniami rakiet.

Taka różnorodność powoduje, że gra staje się bardzo ciekawa. W drugiej części gry zmienia się miejsce akcji. Tym razem toczy się ona na jednej z azjatyckich wysp. Jednakże twórcy również i w tym przypadku oddali do dyspozycji ogromną przestrzeń. Istotne są także efekty pogodowe, które znacząco przypominają te rzeczywiste. Bohater ma do wykonania wiele niebezpiecznych misji, których głównym celem jest wymierzenie sprawiedliwości tym, którzy na nią zasługują.