1 min read

Fenomen Diablo

Diablo oferuje magiczną i pełną przygód wędrówkę do krainy zła. Akcja pierwszej części gry rozpoczyna się od zniknięcia syna jednego z królów. Z tego powodu w królestwie zapanował chaos. Zadaniem gracza jest rozwikłanie wszelkich zagadek i tajemnic.

Gracz początkowo przemierza miasteczko, w którym natrafia na cudem ocalałych mieszkańców. Następnie wędruje do starej katedry, w której głębi znajduje się zło pod najróżniejszymi obliczami. Gracz natrafia na różne przeszkody, jednak pokonując je zdobywa nową broń i doświadczenie. Również napotkani przeciwnicy cechują się odmiennym poziomem umiejętności.

Gracz ma do wyboru wcielić się w 3 różne postaci. Kontynuacją gry jest Diablo 2. Dzięki niej ponownie można powrócić do mrocznej krainy, w której szerzy się zło. Twórcy tej wersji zadbali o to, żeby przeciwnik był jeszcze potężniejszy i mocniejszy.

Niewątpliwą zaletą drugiej odsłony gry jest fakt, że gracz może grać pojedynczo lub w kilkuosobowej grupie. Na uwagę zasługuje również grafika, która została znacznie udoskonalona w porównaniu do pierwszej części. Ponadto do dyspozycji gracza jest nowa broń, a także więcej postaci do wyboru. Trzecia część tej fenomenalnej gry zawiera liczne udoskonalenia.

Przede wszystkim gracze mogą korzystać z magicznych sztuczek i zaklęć. Istnieje także spory rodzaj broni do walki z przeciwnikiem. Diablo odniósł sukces na całym świecie. Dotyczy to wszystkich części gry.

Warto wspomnieć, że jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier akcji.