Fenomen Diablo
2 listopada 2013
Battlefield ? gra dla twardzieli
17 listopada 2013

Max Payne

Popularność Maxa Payne?a sprawiła, że gra doczekała się ekranizacji. Max Payne to postać niemalże kultowa. Jednakże przede wszystkim jest to niesamowita akcja, która wciąga już od samego początku. Wraz z głównym bohaterem bierzemy udział w wielu niebezpiecznych misjach.

Jednocześnie obserwujemy jego zmianę, nie tylko w wyglądzie zewnętrznym, ale także w zachowaniu. W pierwszej części Max Payne jest poszukiwany przez służby specjalne. Powód: podejrzenie zabicia szefa. Bohater jednak ma inne zadanie ? chce pomścić śmierć swojej najbliższej rodziny.

W tym celu przenosi się do niebezpiecznych dzielnic miasta. Teraz ma do czynienia z groźnymi mordercami, narkomanami, a nawet ze skorumpowanymi policjantami. Nie bez powodu gra ta przypomina bardziej film kryminalny z lat 60. ubiegłego wieku.

Fabuła jest bardzo rozbudowana, jednak kolejne wątki poznajemy stopniowo. Dzięki temu łatwiej można zaobserwować przemianę bohatera. W drugiej części Max Payne ponownie będzie musiał stawić czoła wielu nieprzyjaciołom. Również w tej odsłonie twórcy zadbali o niespodziewane zwroty akcji, a także o wątek miłosny.

W grze znajdziemy wiele scen przemocy, brutalnych morderstw, przez co przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. W trzeciej części poznajemy bohatera z zupełnie innej perspektywy. Max bierze udział w kolejnych misjach, które są jednak jego szansą na to, żeby wygrać z osamotnieniem i zagubieniem. Na szczególną uwagę zasługuje stylistyka, w której znajdziemy m. in. niebezpieczne getta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *