1 min read

DOD Tech: jakie przydatne funkcje posiadają wideorejestratory?

Najważniejszą cechą dobrego wideorejestratora jest oczywiście jakość, z jaką nagrywa on obraz z podróży. Czy jednak na tym powinna się kończyć jego rola? Okazuje się, że zaawansowana technologicznie kamera samochodowa może mieć wiele więcej do zaoferowania. 

Jedną z najbardziej pożądanych przez kierowców funkcji w wideorejestratorze jest tryb parkingowy. Nawet jeśli silnik samochodu jest wyłączony, pracująca w tym trybie kamera uruchomi się na kilka sekund w chwili wykrycia ruchu w pobliżu. W ten sposób można przyłapać na gorącym uczynku chuliganów nie potrafiących uszanować cudzej własności, lub niezdarnego kierowcę, który przy manewrze parkowania doprowadził do stłuczki i uciekł z miejsca zdarzenia.

LS475W+(EN)_10

Jedź ekonomicznie
Jeśli wideorejestrator posiada wbudowany procesor GPS, wtedy kierowca może przeanalizować pokonywaną trasę, co pozwoli w łatwy sposób przystosować się do niektórych zasad popularnego ostatnio Eco drivingu – metody, dzięki której można zaoszczędzić sporo pieniędzy na paliwie.

Ostrożnie, zwolnij!
Niektóre wideorejestratory – np. nowe modele kamer DOD – posiadają aktualizowaną co 2-3 miesiące bazę fotoradarów. Dzięki niej kierowca odpowiednio wcześniej będzie miało okazję sprawdzić położenie najbliższego urządzenia pomiarowego, dostosowując prędkość auta do obowiązujących ograniczeń.

LS475W+(EN)_13