DeepCool z nowymi systemami chłodzenia
8 maj 2015
ASUS ROG G551 i G771 – laptopy dla graczy już dostępne w Polsce
11 maj 2015

Dell XPS 13 – najmniejszy 13-calowy notebook na świecie?

Pod koniec stycznia zadebiutował nowy Dell XPS 13, który śmiało można nazwać jednym z najciekawszych ultrabooków na rynku. W sprzedaży dostępny jest on również w Polsce, przez co wielu chciałoby znać jego ceny.

Jeśli chodzi o wygląd, urządzenie prezentuje się naprawdę intrygująco. Ponadto, sam producent reklamuje tego notebooka jako najmniejszego na świecie 13-calowego przedstawiciela swej kategorii i pierwszy komputer z niemal bezramkowym ekranem.

Bez cienia wątpliwości nie są to hasła przesadzone, gdyż mimo matrycy o przekątnej 13 cali, jego pozostałe gabaryty są charakterystyczne dla modeli 11-calowych. Chociażby w porównaniu z Apple MacBook Air 13, Dell XPS 13 jest o 23% mniejszy.

Notebook ten posiada jednak jeszcze więcej zalet ? aluminiowa obudowa, procesor i5-5200U 3.0 GHz, grafika Intel HD 5500, 4 lub 8 GB pamięci RAM. Dodatkowo dyski SSD o pojemnościach 128 lub 256 GB i Windows 8.1 64-bit. Razem składa się na w całkiem interesującą całość.

Ile więc trzeba za niego zapłacić? W sklepie RTV Euro AGD przykładowo jego ceny zaczynają się od 4 799 złotych. Im lepsze podzespoły, tym większa cena.


O firmie Dell

Dell jest międzynarodową korporacją założoną w 1984 roku przez Micheala Della, której siedziba znajduje się w Round Rock w stanie Teksas. Zajmuje się ona produkcją komputerów i urządzeń peryferyjnych, a także ich serwisowaniem.

www.dell.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *