2 mins read

ASUS ROG G551 i G771 – laptopy dla graczy już dostępne w Polsce

W polskich sklepach pojawiły się najnowsze laptopy ASUS ROG G551 i G771 wyposażone w kartę graficzną GeForce GTX 960M. Modele te proponują całkiem niezłą wydajność w rozsądnej cenie.

Oba laptopy wykonane zostały z ciemnego aluminium, przy czym ich wewnętrzną część wykończono matowym metalem. Podświetlane logo Republic of Gamers znajdujące się na zewnętrznej części ekranu zapewnia urządzeniom oryginalny wygląd. Dodatkowo posiadają one czerwone wykończenia, nadające im niezwykle agresywnego charakteru. Przyciski WASD zostały na klawiaturze specjalnie oznaczone, a system chłodzenia skutecznie odprowadza ciepło i sprawia, że urządzenia pracują niemal bezgłośnie.

Matowy ekran, w jaki wyposażone zostały oba modele, ma przekątną 15,6 cali w ROG G551 i 17,3 cala w ROG G771, a obraz wyświetla w rozdzielczości Full HD. Ponadto dzięki matrycom IPS kąty widzenia są szerokie a paleta barw większa w porównaniu do standardowych wyświetlaczy.

Tym, co sprawia, że laptopy zostały stworzone głównie z myślą o graczach jest mocna specyfikacja sprzętowa. Dzięki zamontowanym przez producenta podzespołom, urządzenia zagwarantują płynną i wydajną pracę nawet przy najbardziej wymagających grach. ROG G551 i G771 posiadają 4-rdzeniowe/8-wątkowe procesory Intel Core i7-4720HQ oraz kartę graficzną GeForce GTX 960M z 4 GB pamięci VRAM, a poza tym udostępniono w nich dyski twarde o pojemności 750 GB lub 1 TB.

Krystalicznie czysty dźwięk zapewnia technologia SonicMaster Premium, co wraz z efektami wizualnymi proponowanymi przez nową kartę graficzną GeForce GTX 960M umożliwia najlepszą jakość rozgrywki.

Modele ASUS ROG G771 i G551 z GeForce GTX 960M znaleźć można w sklepach w kilku różnych konfiguracjach sprzętowych. Ceny laptopów zaczynają się od 4399 złotych.


O firmie ASUS

ASUS jest tajwańskim producentem elektroniki, a szczególnie płyt głównych, kart graficznych, napędów optycznych, notebooków, monitorów i komputerowych urządzeń chłodzących. Założona została w 1989 roku przez TH Tung, Ted Hsu, Wayne Hsieh i MT Liao ? byłych informatyków firmy Acer. Nazwa firmy pochodzi od mitologicznego, skrzydlatego rumaka ? Pegasusa.