Oszczędzaj prąd z listwą zabezpieczającą
29 września 2016
Mionix: nie wypuszczaj zwycięstwa z garści
29 września 2016

AVerMedia: trójwymiarowa projekcja w twoim domu

Nie tak dawno oglądanie trójwymiarowych filmów było egzotycznym doświadczeniem, zarezerwowanym wyłącznie dla największych kin. Wraz z upływem czasu technologia 3D została dostosowana do potrzeb każdego użytkownika. Obecnie, nie ruszając się sprzed ekranu telewizora, możemy oglądać i tworzyć tego typu produkcje przy użyciu Aver3D CaptureHD H727 3D.

Posiadacze pokaźnej wideoteki klasycznych tytułów nie muszą być skazani na odtwarzanie ich w pierwotnym formacie. Producent wspomina o wprowadzeniu możliwości dostosowania przestarzałych nagrań do współczesnych standardów. W związku z tym możemy tchnąć drugie życie w ulubione produkcje, a zarazem odkryć je na nowo w odświeżonej formie.

Czas to pieniądz

Każdy, kto miał styczność z obróbką wideo zdaje sobie sprawę, jak czasochłonne może być przenoszenie czy renderowanie plików. Producent zapewnia, że wystarczy nam zwykły kabel HDMI, aby nagranie z telewizora automatycznie zapisywać w pamięci komputera. Wówczas bez problemu można przystąpić do nadawania filmowi pożądanego kształtu.

Oszczędność przestrzeni

Kiedy słyszymy o nagrywaniu w jakości HD trójwymiarowych obrazów, mogłoby się wydawać, że będziemy potrzebować wyjątkowo pojemnego dysku, który zdoła pomieścić wszystkie dane. Producent wspomina o wykorzystaniu w urządzeniu specjalnego systemu kompresji. Dzięki niemu udało się połączyć wysoką jakość wideo przy trzykrotnej oszczędności miejsca.

Prostota obsługi

Samodzielne nagrywanie w 3D może jawić się nam jako robota dla specjalisty. Jednym z założeń firmy była łatwa obsługa, co udało się osiągnąć za sprawą umieszczenia najważniejszych funkcji „na wierzchu”. Dzięki temu opanowanie interfejsu nie powinno stanowić problemu nawet dla laików.

Produkt dostępny jest na rynku w cenie około 390 zł.

 

Dane techniczne:
– Antena telewizyjna 75Ω
– Sygnał wizyjny S-Video
– Złącze RCA
– Komponenty (YPbPr, 720p/1080i)
– HDMI (720p/1080i)
– Dźwięk analogowy L/R X 2
– Zdalny czujnik
– Wspierane rozdzielczości: 480i / 480p / 576i/ 576p/ 720p / 1080i (50/60 Hz)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *