1 min read

Wyłącz dźwięk w UPS’ie

Każdy, kto choć raz korzystał z zasilacza awaryjnego, kojarzy ten charakterystyczny, powtarzający się dźwięk, który pojawia się podczas jego działania. Gdy czas podtrzymywania staje się dłuższy, piszczenie urządzenia zaczyna być irytujące. Jest jednak na to sposób.

PowerWalker pomyślał o tym i wprowadził do swoich UPS’ów bardzo przydatną funkcję wyłączenia dźwięku. Wystarczy jeden przycisk, by pomimo braku zasilania, w spokoju i komfortowych warunkach korzystać z podłączonego sprzętu i czekać na powrót elektryczności.

product-large,,pr_2015_11_3_12_27_45_547

Zazwyczaj przycisk ten znajduje się na przodzie urządzenia, dzięki czemu szybko i łatwo będzie można pozbyć się irytującego dźwięku. To, z pozoru, proste rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w biurach, gdzie często podłączonych jest kilka zasilaczy awaryjnych, które potrafią tworzyć wtedy wyjątkowo drażniącą „melodię”.

Wyłączenie dźwięku przyda się także w przypadku domowego wykorzystania UPS’a. Na przykład  podczas nocnej przerwy w dostawie prądu, gdzie piszczący UPS może natychmiast wyrwać domowników z błogiego snu.

W jakich zasilaczach znajdziemy omawianą funkcję? Oto lista modeli: VI 500 T/HID; VI 750 T/HID; VI 1000 T/HID; VI 1500 T/HID; VI 1000 RT/LE; VI 1500 RT/LE oraz DC UPS 12V.