ZeFit ? osobisty trener i smartband w jednym
18 maj 2015
Brakuje Ci złącza HDMI w komputerze?
19 maj 2015

Wybierz klawiaturę do grania w rozsądnej cenie

Godziny grania w CS?a czy LOL?a na zwykłej klawiaturze to często udręka, która zna każdy początkujący gracz. Jednak ceny sprzętu specjalnie dla graczy często odrzucają. Okazuje się, że wcale nie trzeba wydawać kilkuset złotych, by mieć porządny sprzęt do grania. Prezentujemy Wam przegląd 5 najlepszych klawiatur do grania w cenie około 100 złotych.

Zalman ZM-K400G

Na początek sprzęt południowokoreańskiej firmy Zalman. Podświetlane klawisze, ergonomiczny profil czy dodatkowe klawisze od razu pokazują, że to sprzęt dla prawdziwych gamerów. Dodatkowy przycisk pozwala wybrać z 3 możliwych zapisanych w pamięci trybów. Klawiatura Zalman ZM-K400G jest dość wytrzymała, producent zapewnia, że klawisze wytrzymają 10 milionów stuknięć. Dzięki pięciu klawiszom gamingowych oraz siedmiu multimedialnym zaprogramować można dowolne makra. Całość można podświetlić w dwóch kolorach: czerwonym oraz niebieskim. Dużym plusem jest wbudowane jest tu pokrętło, którym można regulować natężenie jasności.

Gembird KB-UMGL-01

Kolejną prezentowaną klawiaturą jest ta od Gembird. Podobnie jak w Zalmanie posiada ona podświetlane klawisze. Dostępne są trzy kolory: niebieski, czerwony oraz fioletowy. KB-UMGL-01 posiada jednak dużo ważniejszych dla graczy zalet. Budowa klawiatury oparta jest o technologię Anti Ghosting, dzięki której unikniecie konfliktów między klawiszami. Tu także mamy 5 programowalnych przycisków makro i przydatną opcję wyłączania przycisku windows.

CM Storm Devastator

Jedyny w przeglądzie zestaw klawiatura plus mysz. To najbardziej ekonomiczna propozycja od firmy Cooler Master, która znana jest z wysokiej jakości sprzętu. Sama klawiatura posiada specjalnie zaprojektowaną membranę, która zapewnić ma wydłużenie żywotności. Ponadto mamy tu anty-poślizgowe podkładki oraz dedykowane przyciski multimedialne. Jeśli chodzi o podświetlenie to jest tu zaledwie jeden kolor bez możliwości regulacji.

Natec Genesis RX66

To jedna z najlepszych pozycji w zestawieniu. Oprócz standardowego dla poprzedników wyposażenia posiada ona podparcie dla nadgarstków, co zapewnić ma znacznie zwiększenie komfortu. Dodatkowa zaletą jest oprogramowanie z edytorem profili, a także wbudowana pamięć. 5 programowalnych przycisków jest jak najbardziej wystarczające. Wygląd Natec Genesis RX66 jest dość standardowy. Posiada 3-kolorowe podświetlenie klawiszy z 4 poziomami podświetlenia.

Speedlink Virtuis

Najdroższa z prezentowanych klawiatur. Posiada ona większość zastosowań co konkurenci: edytor makr, wewnętrzna pamięć oraz anti ghosting. Dużym ułatwieniem użytkowania jest przycisk On the fly służący do nagrywania makr. Poza tym 3 przyciski wyboru profilu oraz 10-klawiszowa technika rollover. Jedynym mankamentem jest tu tylko jeden kolor podświetlenia do wyboru. Nie każdemu może pasować ostry, czerwony kolor.

Spośród prezentowanych klawiatur dla graczy trudno jest wybrać tę najlepszą. Każda z nich z pewnością sprawdzi się u dość wymagających graczy. Wyróżnić można tu jedynie CM Storm Devastator za porządną mysz w zestawie. Poza tym wszystkie nie różnią się od siebie zbytnio, więc przy ewentualnym wyborze ważny może być wygląd i indywidualne dopasowanie.
Aktualne ceny można sprawdzić tutaj:

Zalman ZM-K400G
Natec Genesis RX66
CM Storm Devastator
Gembird KB-UMGL-01
Speedlink Virtuis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *