Twórz DVD z EZMakerem
23 październik 2015
5 sposobów na archiwizowanie danych
27 październik 2015

Wernisaż Mionix Craftsmanship

16 października b.r. wielu z graczy przybyło do Poznania na największe targi gier komputerowych w Polsce, PGA. Jednak nie było to jedyne wydarzenie na gamingowej mapie miasta trykających koziołków. W położonym nieopodal MTP Concordia Design, zorganizowano Mionix Craftsmanship czyli „Wystawę Dzieł Sztuki Mionix”.

W świadomości większości konsumentów utarł się stereotyp funkcjonalnego, ale niezbyt ładnego sprzętu dla graczy, charakteryzującego się ciężkimi formami, agresywnymi liniami i krzykliwą kolorystyką. Z takim schematem od kilku lat stara się walczyć szwedzka firma Mionix, która zgodnie ze swoim sloganem „Craftsmanship” (Mistrzowski kunszt wykonania), dostarcza na rynek graczy peryferia, które wielu z nas mogłoby okrzyknąć „dziełami sztuki użytkowej”.

IMG_0525

Wernisaż, który marka zorganizowała przy współpracy z poznańską agencją Entrymedia, skupiał się na ukazaniu specyficznej, minimalistycznej stylistyki urządzeń. Dzięki przedstawieniu każdego z prezentowanych sprzętów niczym małych rzeźb, uczestnicy wystawy mieli okazję zwrócić uwagę nie tylko na ich funkcjonalność i wydajność, a przede wszystkim na design, kunszt wykonania i klasę wykorzystanych materiałów.

IMG_0558

Jednym z punktów programu była specjalnie przygotowana na tę okoliczność prezentacja produktów. Chris Suess, wiceprezes Mionixa, podczas imprezy opowiedział między innymi o idei i historii oraz najważniejszych założeniach towarzyszących marce: „Lipstick on a pig – those days are over”, „Software eats hardware” oraz „It’s all about the Craftsmanship”.

IMG_0618

Zwieńczeniem imprezy był drugi na świecie pokaz smart myszy Naos Quantified Gaming. Ten rewolucyjny projekt realizowany jest dzięki wsparciu Kickstartera i już wkrótce doczeka się oficjalnej premiery. Zaproszeni dziennikarze mieli okazję bliżej przyjrzeć się oprogramowaniu oraz myszce wyposażonej m. in. w czujnik galwaniczno-skórny, umożliwiający monitorowanie poziomi stresu podczas gry.

Mionix Naos QG

Event przygotowany przez Mionix był doskonałą okazją do sprawdzenia, w jakim kierunku podąża rynek peryferii gamingowych. Prezentacja Naosa QG uświadomiła również wielu odwiedzającym, że funkcjonalność sprzętu będzie rozwijała się coraz szybciej, a rozwój ten może obrać nieoczekiwaną przez większość graczy drogę. Dlatego hasło „Software eats hardware” nabiera tu szczególnego znaczenia.

IMG_0649

Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć sprzętu na wernisażu, koniecznie odwiedźcie stronę producenta www.mionix.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *