DoD LS470W+ – test topowego dashcama
26 lipiec 2016
Genesis zaprezentował nowego „mechanika” dla graczy
29 lipiec 2016

UPS dla twojego domu

Sprzęty wykorzystywane w dużych biurach czy serwerowniach różnią się od tych, z jakich korzysta się w domu. Stąd też do ochrony domowych urządzeń potrzebny jest inny UPS niż ten, po jaki sięgają spore firmy. Osobom mającym nieco mniejsze zapotrzebowanie na moc PowerWalker poleca serię zasilaczy awaryjnych VFD/FR.  

UPS-y VFD/FR należą do zasilaczy typu offline, a więc podłączone do nich urządzenia są zasilane bezpośrednio z sieci. Do wyboru dostępne są modele o mocy 400, 600 lub 800VA. Seria ta charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji, co przekłada się na niższe rachunki za prąd.

Dzięki kompaktowym wymiarom VFD/FR można umieścić w mieszkaniu lub niewielkiej przestrzeni biurowej, bez obaw, że będą zabierać zbyt dużo miejsca. Na dodatek mniejszy pobór mocy powoduje, iż zasilacze są ciche. Także i cena dostosowana jest do portfeli zwykłych użytkowników. Co równie ważne, każdy z prezentowanych modeli posiada gniazdka 230V PL co oznacza, że do UPS-a można podłączyć nie tylko komputer, ale również ładowarkę do telefonów, lampkę lub router.

Mimo niewielkich rozmiarów UPS-y nadal mają zapewniać skuteczną ochronę przed rozładowaniami, przeładowaniami, spięciami i przegrzaniem chronionych sprzętów. O zaistnieniu jakiegokolwiek problemu zasilacz poinformuje za pomocą wyraźnie słyszalnych sygnałów dźwiękowych.

Produkty z serii VFD/FR kosztują 179 zł (400VA), 199 zł (600VA) lub 225 zł (800VA).

 

Cechy produktu:
– Moc: 400, 600 lub 800VA
– Współczynnik mocy: 0.6
– Zakres napięcia wejściowego: 180-270 VAC
– Częstotliwość: 50Hz lub 60Hz
– Nominalne napięcie wyjściowe: 230 VAC
– Ochrona: przed rozładowaniami, przeładowaniami, spięciami i przegrzaniem
– Dwa gniazda wyjściowe PL
– Wymiary (długość, szerokość, wysokość): 207 x 228 x 82,5 mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *