Zbliża się nowa, letnio-jesienna kolekcja smartwatchy MyKronoz
23 lipiec 2015
Natec Genesis na Gamescom 2015
27 lipiec 2015

RECentral 2 oprogramowanie, które może jeszcze więcej

Wraz z Live Gamer Extreme swoją cichą premierę miała nowa wersja oprogramowania przeznaczona właśnie dla niej. Nowości, w które została wyposażona z pewnością sprawią, iż nasze nagrania bądź streamy staną się znacznie lepsze.

Nowy wygląd

Wygląd nowego oprogramowania został całkowicie przebudowany tak, aby jak najbardziej ułatwić pracę, przy naszych nagraniach czy streamach. W lewym górnym rogu pojawił się główny panel sterujący, który podzielony został na trzy kategorie. Ujęcia/ Strumień, Ustawienia oraz Udostępnianie mediów, każda z nich spełnia całkowicie różne funkcje.

Panel ustawień

W panelu ustawienia mamy szereg opcji konfiguracyjnych. Dzięki nim możemy np. zmienić język, ustawić skróty klawiszowe, wybrać urządzenie do przechwytywania głosu, skonfigurować konta sieci społecznościowych oraz zapisać lub importować nasze profile.

Panel udostępniania mediów

Umożliwia nam szybki dostęp do wszystkich naszych nagrań, które w każdym momencie za pomocą szybkiej funkcji Share, można udostępnić na kanałach społecznościowych. Funkcja działa z najpopularniejszymi portalami typu Facebook czy YouTube.

Panel Ujęcie / Strumień

To najważniejsze miejsce w którym spędzimy najwięcej czasu, ponieważ właśnie w tym panelu będziemy mieli dostęp do najważniejszych ustawień. Po lewej stronie mamy do wyboru ścieżki z których chcemy wyłapywać obraz i audio. Dzięki zaawansowanej technologii Live Gamer Extreme, która działa również jako mixer, możemy spokojnie wybrać dodatkowe ścieżki audio, które zostaną uwzględnione w nagraniach.

Panel konfiguracyjny

Oferuje możliwość wyboru jakości naszego nagrania, gdzie możemy dostosować go do naszych potrzeb bądź skorzystać z profili przygotowanych przez producenta. Dodatkowo zaimplementowano w nim funkcje edytowania na żywo w czacie naszych nagrań. Tak jak w przypadku nagrań mamy też dostęp do ustawień opcji strumieniowania na żywo. W bardzo prosty sposób można je skonfigurować pod nasze potrzeby lub skorzystać z wcześniej przygotowanych gotowych profili. Warto przypomnieć, iż do przeprowadzenia dobrej jakości streama potrzeba szybkiego łącza internetowego.

Panel podglądu i scen

Środkowa część RECentral 2 zajęta jest przez tak zwaną deskę rozdzielczą, która zapewnia podgląd tego, co aktualnie się nagrywa, streamuje. Otrzymaliśmy też opcje Scen, w której możemy w prosty sposób dodać, np. naszą kamerkę internetową, dodatkowe grafiki, czy chociażby czat.

W prawym dolnym rogu znajdują się dwa przyciski, jeden odpowiedzialny w zależności od programu za włączenie i wyłączenie nagrywania bądź stremowania, a drugi za zrobienie szybkiego zrzutu ekranu.

Cover Creator

W ramach całego pakietu RECentral 2, mamy też do dyspozycji niewielką osobną aplikację Cover Creator, która jest prostym edytorem graficznym. Umożliwia ona stworzenie w bardzo szybki sposób predefiniowanej okładki do naszego urządzenia Live Gamer Extreme.

Dzięki wszystkim tym zmianom i nowością RECentral 2 stało się bardziej intuicyjne, przyjazne i zrozumiałe. Nowe oprogramowanie dostępne jest na oficjalnej stronie producenta.

Sugerowana cena detaliczna Live Gamer Extreme wynosi 680 zł.


O Avermedia

Avermedia Group jest znaczącym graczem w projektowaniu, produkowaniu i sprzedaży produktów multimedialnych do multimedialnych prezentacji oraz wideo i monitoringu. Avermedia dąży do zastosowania zaawansowanych technologii, przy uwzględnieniu zaleceń związanych z ochroną środowiska, ergonomią używania i komfortem użytkowników w rozwijaniu innowacyjnych urządzeń o wysokiej, jakości i w przystępnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *