2 mins read

Przerwa w dostawie prądu? Jest na to sposób…

Ileż to razy przeklinaliście tegoroczne upały i wiążące się z tym przerwy w dostawie prądu? Zaczęliście planować wyjazd na drugi, bezpieczny energetycznie koniec świata? Przeglądać oferty paneli fotowoltaicznych i całym sercem wspierać rozwój półprzewodnikowych perowskitów? Zabezpieczcie się doraźnie – w razie nagłych awarii ochroni Was zwykły akumulator.

Akumulator dostarcza energię w postaci prądu stałego, natomiast urządzenia elektryczne, które posiadamy w domu przystosowane są do zasilania prądem zmiennym. By idea zasilania przy pomocy samochodowego ogniwa mogła się ziścić konieczne jest zastosowanie falownika, czyli konwertera, który po podłączeniu do akumulatora na wyjściu da nam prąd przemienny.

Jednym z takich produktów jest Gembird EG-HI6-01. Urządzenie jest niezwykle uniwersalne – do tej 600 watowej przetwornicy można podłączyć niemalże każdy akumulator kwasowo-ołowiowy, dzięki czemu w sytuacji awaryjnej wystarczy wykorzystać zwykłe ogniwo samochodowe. Co więcej, użytkownicy nie muszą martwić się o rozładowanie baterii potrzebnej do rozruchu auta – falownik wyposażono ładowarkę o stałym napięciu 14 V z przestrajanym prądem 10-30 A.

Tego typu rozwiązanie świetnie sprawdzi się jako zasilanie awaryjne podczas przerw w dostawie prądu dla takich urządzeń jak: piec, brama garażowa czy lodówka i innych urządzeń wymagających prądu o czystej sinusoidzie.

Przetwornica jest w pełni przyjazna użytkownikowi. Status urządzenia i podłączonego do niego akumulatora wyświetlany jest na dużym ekranie LCD. Inwerter został zabezpieczony przed zwarciem, zbyt wysokim napięciem, nadmiernym obciążeniem, przegrzaniem, zbyt niskim napięciem baterii i jej przeładowaniem oraz wyposażony w system alarmujący w razie odwrotnego podłączenia akumulatora. Urządzenie posiada wszystkie najważniejsze certyfikaty bezpieczeństwa.

Gembird EG-HI6-01 sprawdzi się doskonale zarówno jako podróżna przetwornica napięciowa jak i urządzenie chroniące ważne wyposażenie domowe w przypadku braku zasilania.

Produkt jest dostępny na rynku w cenie ok. 619 zł.

 

Najważniejsze cechy urządzenia:

 

– Wartość nominalna napięcia wejściowego DC: 12 V

– Zakres napięć wejściowych AC:  155 – 280 V AC o częstotliwości 50/60 Hz

– Napięcie DC na wyjściu: 220 V AC ± 6 %, 50 Hz, przebieg: czysty sinus

– Zakres napięć wyjściowych AC: 180 – 245 V AC, 50 Hz, przebieg: czysty sinus

– Maksymalna moc: 600 W

– Ładowarka: 14 V DC, 10 – 30 A

– Typ obciążenia: dowolny

– Wytrzymałość na przeciążenia: 1800W/ 0,5s

– Czas przesyłu: 10 ± 4 ms