Sleeping Dogs
19 wrzesień 2013
Mass Effect
2 październik 2013

Prototype ? gra akcji w innym wydaniu

Prototype znacząco różni się od innych gier akcji. Przede wszystkim wymyślona fabuła odbiega od standardowych. Ten rodzaj gry zyskał duże uznanie, dlatego dość szybko powstała kolejna wersja. Co takiego wyróżnia Prototype? Przede wszystkim to, że główny bohater posiada nadnaturalne zdolności. Umożliwią mu one wykonanie wielu niebezpiecznych misji, a także stoczenie walk z groźnymi przeciwnikami. Nadnaturalne zdolności powstały na skutek modyfikacji genomu głównego bohatera.

Dzięki temu może on niemal dowolnie zmieniać postać własnego ciała. Ma możliwość transformacji na wzór przypadkowo napotkanych osób. Dodatkowo posiada te same umiejętności, a nawet wspomnienia co osoba, w którą się przeobraził. Jest to zarazem wada, jak i zaleta głównego bohatera. Nadnaturalne zdolności umożliwiają mu przekształcenie ciała w narzędzie do walki. Bohater może niemal natychmiast wykształcić sobie szpony, dzięki którym będzie mógł zranić przeciwnika.

W pierwszej części bohater ma za zadanie ocalić wyspę na której mieszka przed zniszczeniem. Na skutek uwolnienia niebezpiecznego wirusa mieszkańcy wyspy zamieniają się w zombie. W drugiej części bohaterem jest inna postać, która jednak również może poszczycić się nadnaturalnymi zdolnościami. Tym razem fabuła nieco odbiega od tej, która dominowała w pierwszej części. Liczne intrygi oraz widowiskowe sceny walki to nie jedyne zalety tej gry. Nic dziwnego, że Prototype szybko zyskała popularność wśród miłośników gier akcji na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *