PowerWalker VI RLP – nowa seria zasilaczy awaryjnych UPS
1 min read

PowerWalker VI RLP – nowa seria zasilaczy awaryjnych UPS

Marka PowerWalker znana z inwerterów solarnych i urządzeń do zarządzania energią ma w swojej ofercie produkty także dla tych, którzy poszukują wielofunkcyjnego zasilacza awaryjnego. Nowe modele z serii VI RLP wyróżniają się solidną specyfikacją, ale także kilkoma ciekawymi funkcjami.

PowerWalker VI RLP to seria kompaktowych zasilaczy UPS typu Line-Interactive o wysokości 2U. Jak twierdzi producent, urządzenia te świetnie sprawdzą się w zarządzaniu poszczególnymi kontaktami elektrycznymi. Zasilacz obsługiwany przez aplikację PowerMaster oferuje zdalne przełączanie, restart każdego gniazda, a także organizację harmonogramu.

Każdy model cechuje się współczynnikiem mocy wyjściowej o wartości 0,9 i czystą falą sinusoidalną, co oznacza, że nawet mniejsze warianty mogą zaspokoić większość potrzeb
i obciążeń. Omawiane UPS-y mają charakteryzować się również niskim poborem mocy własnej oraz funkcją oszczędzania energii. Warto dodać, że zasilacze obsługują zestawy łatwo wymienialnych akumulatorów Battery Pack, dzięki którym czas pracy może zostać znacząco wydłużony.

Zasilacze UPS PowerWalker VI RLP wyróżniają się możliwością wyboru prądu ładowania, obrotowym wyświetlaczem LCD oraz obsługą karty SNMP 2. Co więcej, produkty posiadają port USB z technologią Human Interface Device (HID) oraz gniazdo konsoli RS232, za pomocą których można komunikować się z serwerem.

Seria zasilaczy składa się w sumie z trzech różnych modeli wyróżniających się mocą pozorną 1000 VA, 2000 VA lub 3000 VA. Zestaw z zasilaczem posiada dodatkowe uchwyty montażowe, dzięki którym UPS może zostać zainstalowany np. pod ladą lub stołem. Nie zabrakło również specjalnej tacy do zarządzania kablami.

Ceny zasilaczy PowerWalker VI RLP zaczynają się od ok. 2000 zł (za wariant 1000 VA).

Dane techniczne urządzenia są dostępne tutaj.