Mionix SK – zestaw profesjonalnego gracza
19 listopad 2015
Brakuje energii i informacji? Podłącz Apple przez kabel Delock
24 listopad 2015

Potrzebujesz innowacji? Postaw na GPON

FTTH coraz częściej gości w ofertach dostawców Internetu. Właśnie dlatego, decydując się na rozbudowę infrastruktury sieciowej warto postawić na technologię światłowodową. Jednym z ekonomiczniejszych rozwiązań kierowanych do deweloperów i lokalnych dostawców Internetu są terminale GPON. Jednym z takich urządzeń jest GP8502P wyprodukowany przez Netis.

 

GPON, czyli Gigabitowa Pasywna Sieć Optyczna, to standard umożliwiający przesył danych w postaci wiązki fotonów za pośrednictwem światłowodów. Dzięki GPON, nie musimy martwić się o straty w komunikacji, a przesyłanie danych za pośrednictwem sieci lokalnej może trwać nawet drobne ułamki sekund. Przepustowość łącza w GP8502P jest asymetryczna – podczas ściągania danych, korzysta się z fal o długości 1490 nm i osiąga prędkość około 2,5 Gb/s, natomiast upload następuje za pomocą fali 1310 nm, przy prędkości 1,25 Gb/s. Dzięki takim osiągom, użytkownik nie musi obawiać się przerw w komunikacji, niewyraźnego obrazu czy głosu podczas internetowych konferencji czy powolnego przesyłania danych.

Terminal wyposażono dodatkowo w dwa łącza ethernetowe o możliwych do przestrajania prędkościach 10/100Mbit/s – do połączeń sieciowych za pomocą kabla – oraz złącze telefoniczne RJ11. Dodatkowo terminal posiada funkcję filtrowania numerów MAC, która zapewnia pełne bezpieczeństwo przesyłu danych wszystkimi portami.

Producent zadbał również o intuicyjną obsługę urządzenia, którym sterować można za pośrednictwem łatwej, webowej aplikacji. Z uwagi na delikatną konstrukcję GP8502P służy wyłącznie do zastosowań wewnątrz pomieszczeń.

Cena detaliczna urządzenia wynosi 370 zł.

 

Najważniejsze cechy urządzenia:

– prędkość: 2,5 Gb/s downstream i 1,25 Gb/s upstream

– porty: SC/APC GPON, RJ11, RJ45 LAN (2)

– zastosowanie: domy i biura

– odległość rozsyłu danych: 20 km

– kompatybilność z ITU-T G.984.2 klasa B+

– SIP i protokół H248

– zarządzanie przez aplikację webową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *