1 min read

Ojciec Chrzestny

Ojciec chrzestny to bodajże jeden z najpopularniejszych filmów gangsterskich ostatnich czasów. Nic dziwnego zatem, że postanowiono stworzyć grę o podobnej fabule i tym samym tytule. Gra szybko zyskała zwolenników, nie tylko wśród fanów filmu, ale także wśród osób, które nigdy tego filmu nie widziały. W pierwszej części gry bohater Don Corleone wykonuje różne zadania, które mają za zadanie zdobycie sławy i uznania w szeregach mafii. Zwierzchnicy głównego bohatera wyznaczają różne cele do osiągnięcia, które nie zawsze są zgodne z prawem. Bohater musi m.in.

napadać na banki, brać udział w strzelaninie oraz w wielu innych zadaniach. Akcja toczy się w Nowym Jorku. Osadzona jest w latach 40. XX wieku. Większość zadań w grze jest bardzo podobna do tych, które można było obejrzeć w filmie. Jednakże twórcy gry zaskakują graczy również niekonwencjonalnymi misjami. Jak na członków mafii przystało, bohaterowie dokonują brutalnych pobić i mordów.

Głównym celem mafii jest Zawładnięcie całym miastem. W drugiej części gry przenosimy się w lata 60. XX wieku. I tym razem zadaniem graczy będzie branie udziału w mafijnych porachunkach. Porwania, rabunki, mordy, pobicia ? to główne elementy gry. Główny bohater musi wykonać każde zadanie, które zostało mu zlecone przez zwierzchników. Obie gry bardzo nawiązują do filmu, co z pewnością ucieszy niejednego fana.

Ponadto oprawa audiowizualna również momentami przypomina ten słynny film. Gra Ojciec Chrzestny idealnie nadaje się dla miłośników gier o tematyce gangsterskiej.