2 mins read

NAS dla przedsiębiorców, czyli jak dyski sieciowe pomagają w kładzeniu… dachów

W jaki sposób dysk sieciowy NAS może ułatwić życie przedsiębiorcom? Korzyści można zobaczyć na przykładzie jednej z amerykańskich firm, która dzięki produktowi Asustora usprawniła własną pracę.

Teren, na którym działała firma, jest dość spory – mowa tu o południowych rejonach Michigan. Spółka zajmuje się kładzeniem dachów i po otrzymaniu zgłoszenia technicy muszą jechać z centrali we wskazane miejsce, by tam zmierzyć dach i zrobić zdjęcia. Uzyskane pliki ważyły na tyle dużo, że przesłanie je pocztą elektroniczną trwałoby w nieskończoność, dlatego pracownicy musieli osobiście dostarczyć te dane.

Tyle zmarnowanego czasu!

Jakby tego było mało, osoba odpowiedzialna za stworzenie dokumentacji musiała czekać na powrót techników – dopiero po otrzymaniu potrzebnych danych mogła wziąć się do roboty. A co, jeśli w pomiary wkradł się w błąd lub ktoś nie uwiecznił na fotografii ważnego elementu? W takiej sytuacji trzeba było znowu pojechać do klienta i stracić przy tym mnóstwo czasu.

Na ratunek NAS

Rozwiązaniem problemu okazał się zakup dysku sieciowego NAS marki Asustor. Dwudyskowy model umożliwił przechowywanie w chmurze sporej ilości danych. Co więcej, proces zapisu i odczytu plików odbywa się znacznie szybciej niż w przypadku innych metod.

Sprawny NAS, sprawna firma

Dzięki aplikacji AiData, każdy z upoważnionych pracowników ma dostęp do przechowywanych w NAS-ie plików, niezależnie od tego, gdzie aktualnie owe osoby przebywają. Takie rozwiązanie ułatwia pracę i pozwala zaoszczędzić czas.

Dlaczego jeszcze warto?

Zresztą posiadanie NAS-a niesie ze sobą i inne korzyści. Dysk sieciowy to najpewniejszy i najbezpieczniejszy sposób na przeprowadzanie backupu danych. Produkt ten jest przydatny też przy prezentacjach czy tworzenia oferty dla klienta.