Mionix Alioth XL – test
31 stycznia 2017
Modderzy na start! Rusza Case Mod World Series 2017
3 lutego 2017

NAS dla przedsiębiorców, czyli jak dyski sieciowe pomagają w kładzeniu… dachów

W jaki sposób dysk sieciowy NAS może ułatwić życie przedsiębiorcom? Korzyści można zobaczyć na przykładzie jednej z amerykańskich firm, która dzięki produktowi Asustora usprawniła własną pracę.

Teren, na którym działała firma, jest dość spory – mowa tu o południowych rejonach Michigan. Spółka zajmuje się kładzeniem dachów i po otrzymaniu zgłoszenia technicy muszą jechać z centrali we wskazane miejsce, by tam zmierzyć dach i zrobić zdjęcia. Uzyskane pliki ważyły na tyle dużo, że przesłanie je pocztą elektroniczną trwałoby w nieskończoność, dlatego pracownicy musieli osobiście dostarczyć te dane.

Tyle zmarnowanego czasu!

Jakby tego było mało, osoba odpowiedzialna za stworzenie dokumentacji musiała czekać na powrót techników – dopiero po otrzymaniu potrzebnych danych mogła wziąć się do roboty. A co, jeśli w pomiary wkradł się w błąd lub ktoś nie uwiecznił na fotografii ważnego elementu? W takiej sytuacji trzeba było znowu pojechać do klienta i stracić przy tym mnóstwo czasu.

Na ratunek NAS

Rozwiązaniem problemu okazał się zakup dysku sieciowego NAS marki Asustor. Dwudyskowy model umożliwił przechowywanie w chmurze sporej ilości danych. Co więcej, proces zapisu i odczytu plików odbywa się znacznie szybciej niż w przypadku innych metod.

Sprawny NAS, sprawna firma

Dzięki aplikacji AiData, każdy z upoważnionych pracowników ma dostęp do przechowywanych w NAS-ie plików, niezależnie od tego, gdzie aktualnie owe osoby przebywają. Takie rozwiązanie ułatwia pracę i pozwala zaoszczędzić czas.

Dlaczego jeszcze warto?

Zresztą posiadanie NAS-a niesie ze sobą i inne korzyści. Dysk sieciowy to najpewniejszy i najbezpieczniejszy sposób na przeprowadzanie backupu danych. Produkt ten jest przydatny też przy prezentacjach czy tworzenia oferty dla klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *