AMD zapowiada nowe karty graficzne: Radeon 300 i M300
11 maj 2015
Komputer za 9 dolarów? – niedługo to możliwe
11 maj 2015

Naos QG – coś więcej niż zwykła mysz

Nowa mysz od Mionix Labs to ciekawostka na rynku sprzętu dla graczy. Wydaje się zwykłym sprzętem do grania, ale ma niezwykle interesujące funkcje. Wyposażona jest bowiem w niespotykane zazwyczaj czujniki, które powiedzą nam jak na granie reaguje nasze ciało.

Część z czujników podaje nam informacje, które moglibyśmy uzyskać używając zwykłej myszy z odpowiednim oprogramowaniem. Jest to choćby akcelerometr, który dostarczy nam informacji z jaką prędkością poruszamy myszą oraz jaki dystans pokonujemy korzystając z niej. Mamy też możliwość sprawdzenia prędkości klikania. Okazuje się jednak, że Naos QG wyposażony jest w o wiele ciekawsze opcje. Odpowiednie sensory zbadają tętno gracza oraz, tak wydawałoby się nieistotną rzecz jak potliwość jego dłoni. Jest w tym jednak pewien cel. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu mysz ma podać poziom stresu użytkownika. Gdy pozostaje on wysoki przez długi czas, użytkownik otrzymuje odpowiednie powiadomienie. Może to być dobre rozwiązanie dla osób z problemami na tle nerwowym.

Projekt Mionix Labs został sfinansowany dzięki programowi Kickstarter. Naos QG będzie miał swoją premierę we wrześniu 2015 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *