zegarek ZeTime-Brushed silver-White Silicone-3_4 special view-Calendar
MyKronoz zaprasza na Mobile World Congress 2018
20 lutego 2018
Titan_700-Red-1
Genesis poszerza ofertę gamingowych obudów
20 lutego 2018

Microsoft i Asustor i rozszerzają funkcjonalność NAS-ów

asustor777

Asustor, popularny producent dysków sieciowych NAS, ogłosił niedawno komunikat o nawiązaniu współpracy z firmą Microsoft. Chodzi o zaimplementowanie w NAS-ach systemu plików exFAT, który pozwoli na sprawne korzystanie z naprawdę sporych dokumentów. 

Decyzja producenta została podyktowana rosnącą popularnością multimediów w jakości 1080p i 4K – te z kolei zajmują naprawdę sporo miejsca na dysku. Oczywistym jest, że użytkownicy nie chcą tracić na jakości oglądanych filmów. Jedynym logicznym rozwiązaniem jest więc poszerzenie pojemności urządzeń, na których przechowywane są dane.

System plików exFAT ma zastąpić FAT32 – dotychczas najbardziej popularny system, który jednak sprawdza się coraz rzadziej. Przypomnijmy, że chodzi tu głównie o ograniczenie, wedle którego plik może mieć maksymalnie 4 GB. Asustor wychodzi z założenia, że w dzisiejszych czasach takie rozwiązanie jest niedopuszczalne.

ExFAT poszerza możliwości gromadzenia danych. Stworzony przez Microsoft system pozwala na sprawną współpracę z super-szybkimi zewnętrznymi dyskami USB czy kartami pamięci SDXC. Oznacza to, że użytkownicy NAS-ów mogą dodatkowo korzystać z bardzo pojemnych nośników zewnętrznych, na których zgrane są filmy. W przypadku urządzeń od Asustora jest to o tyle ważne, iż mogą one pełnić rolę multimedialnego centrum rozrywki.

Do uruchomienia aplikacji exFAT wymagana jest instalacja oprogramowania ADM 3.0.4. lub nowszego. Po zainstalowaniu apki, użytkownik może zakupić z oficjalnego sklepu marki klucz, który umożliwi mu korzystanie z exFAT. Z klucza można korzystać także na innych NAS-ach.

asustor777

Źródło: Entrymedia, Asustor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *