2 mins read

MasterFan Pro: gdy chłodzenie wymaga różnych rozwiązań

W przypadku efektywnego chłodzenia trzeba pogodzić się z tym, iż nie ma jednego typu wentylatora, który nadawałby się na każde miejsce w obudowie. Dlatego Cooler Master przygotował różne rozwiązania dla chłodzenia procesora. Wszystkie one zawarte są w ramach serii MasterFan Pro.

Wentylatory wchodzące w skład wspomnianej serii dostosowane są do pracy przy radiatorach. Użytkownik ma do wyboru trzy różne modele: Air Flow, którego celem jest możliwie najszybsze pozbycie się z obudowy wytworzonego ciepła; Air Balance do radzenia sobie z gęsto nagromadzonym powietrzem; Air Pressure, sprawdzający się  w ciasnych przestrzeniach.

masterfan-pro-120-air-balance_03

Prosimy o ciszę!

W przypadku wentylatorów ważna jest nie tylko ich efektywność, ale także kultura pracy. W MasterFan Pro o ten aspekt ma zadbać specjalna technologia stabilizowania wirnika z łopatkami. Zastosowane rozwiązanie ma zredukować dźwięk wibracji, a co za tym idzie – głośność urządzenia. Za absorpcję dźwięków wytwarzanych przez  terkot łopatek odpowiadają z kolei gumowe mocowania.

Do wyboru…

Kogo jednak takie rozwiązania wciąż nie satysfakcjonują i chciałby jeszcze cichszej pracy wentylatorów, temu producent daje możliwość wyboru pomiędzy trzema trybami działania. W ten sposób użytkownik może sam zdecydować, czy woli szybko pracujące urządzenie, czy jednak ceni sobie bardzo cichą pracę podzespołów.

Uwaga na podzespoły!  

Cooler Master starał się też, by jego produkty były bezpieczne w użytkowaniu. W przypadku silnego wstrząsu silniczek wentylatora natychmiast się zatrzyma. W takiej sytuacji, gdyby w wyniku zderzenia wentylator odłączył się od radiatora, ryzyko uszkodzenia pozostałych podzespołów przez nadal obracające się łopatki spada praktycznie do zera.

Wentylatory MasterFan Pro Air Flow, Air Pressure i Air Balance dostępne są w rozmiarach 120 mm i kosztują 78 zł. Wersja 140 mm Air Flow i Pressure jest dostępna w cenie 87 zł.

 

Cechy produktu:
– Dostępne modele Pro 140: Air Flow, Air Pressure
– Dostępne modele Pro 120: Air Flow, Air Pressure, Air Balance
– Wielkość wentylatorów: 140 x 140 x 25 mm (Pro 140), 120 x 120 x 25 mm (Pro 120)
– Nominalne napięcie: 12 VDC
– Złącze: 4-Pin (PWM)