Natec Genesis: budżetowa mysz dla graczy
26 czerwiec 2015
Komputer inspirowany trylogią o Batmanie
29 czerwiec 2015

Jak chronić urządzenia elektryczne przed burzą?

Lato to okres pełen burz i towarzyszących im wyładowań elektrycznych, które mają negatywny wpływ na działanie wszelkich urządzeń zasilanych prądem. Takie zjawiska atmosferyczne często potrafią je silnie uszkodzić. Warto zatem pomyśleć nad zakupem zasilacza awaryjnego, który w razie potrzeby ochroni podpięte do niego urządzenia.

Zasilacz UPS posiada funkcję utrzymania zasilania innych urządzeń elektrycznych w przypadku zaniku lub nieprawidłowych parametrów zasilania sieciowego. Na polskim rynku jedną z firm, które dostarczają takie rozwiązania jest PowerWalker. Ich produkty znacznie zmniejszają ryzyko uszkodzenia sprzętu elektronicznego przy nagłym skoku napięcia.

Uniwersalne zastosowanie

PowerWalker VI 1000T/HID jest UPS-em cechującym się czystą falą sinusoidalną nawet w trybie baterii oraz wysoką jakością ochrony energetycznej. Nadaje się więc idealnie do ochrony wszelkich urządzeń elektrycznych zapewniając im zwiększoną ochronę. UPS można wykorzystać również przy piecach gazowych, instalacjach centralnego ogrzewania, pompach indukcyjnych, urządzeniach biurowych itp.

Prosta obsługa

Port USB kompatybilny z HID umożliwia monitorowanie podstawowego statusu UPS-a za pomocą systemów Windows, MAC OS i Linux bez instalacji dodatkowego oprogramowania. Dzięki temu możliwe jest bezproblemowe uzyskanie wszelkich niezbędnych informacji na temat stanu urządzeń podłączonych do zasilacza.

Niewielkie rozmiary

Niewielkie gabaryty (308x238x476 mm) sprawiają, że urządzenie nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu zmieści się na małych powierzchniach i wąskich przestrzeniach. Wbudowany wyświetlacz pozwoli na odczytanie informacji o napięciu, poziomie naładowania baterii oraz obciążeniu UPS-a. Czas pełnego naładowania akumulatora wynosi 4 godziny.

Wyłączanie sygnału

Dodatkowo, zasilacz posiada opcję wyciszenia sygnału dźwiękowego, a także wyświetla aktualne obciążenie w watach i pozostały czas pracy na baterii ? obie funkcje są bardzo praktyczne i są rzadkością w tego typu urządzeniach.

Produkt jest dostępny na rynku w cenie 949 zł.

Cechy produktu:

– Maksymalny czas przełączania: 10 ms

– Czas podtrzymania przy 100% obciążeniu: 1 min

– Moc pozorna: 700 VA

– Zalecana temperatura otoczenia: 0-40 stopni Celsjusza

– Waga baterii: 4,12 kg

– Czas ładowania baterii: 4 h

– Zakres częstotliwości wejściowej: 50-60 Hz

– Pojemność baterii: 7 Ah

– Czas transferu: 3-7 ms

– Napięcie wejściowe: 230 VAC

– Zalecana wilgotność otoczenia: 0-90%

– Czas podtrzymania przy 50% obciążeniu: 11 min

– Moc: 1000 W

– Napięcie baterii: 12 V

– Napięcie wyjściowe: 230 V

– Liczba baterii: 2

– Zakres napięcia wejściowego: 184-276 VAC

– Awaryjne wyłączenie (EPO): Tak

– Postać fali: sinusoida

– Regulacja częstotliwości wyjściowej: +/-1 Hz

– Złącza: USB 2.0

– Regulacja napięcia wyjściowego: +/- 10%

– Oprogramowanie: WinPower


O PowerWalker

Power Walker to niemiecka marka, która specjalizuje się w produkcji zasilaczy awaryjnych. W portfolio tego producenta można znaleźć ekonomiczne UPS-y offline z serii FVD, rozwiązania Line-Interactive z serii VI, VI LCD, VI RT LCD, a także zaawansowane UPS-y On-Line VFI RM LCD o mocy pozornej do 10000 vA.

Ponadto Power Walker oferuje rozwiązania w zakresie modułów bateryjnych do UPS-ów, kart SNMP, systemów redundantnego zasilania oraz innych akcesoriów. Wszystkie desktopowe UPS-y Line Interactive oprócz gniazd komputerowych IEC C13 posiadają standardowe gniazdka 230V obowiązujące w Polsce.

www.bluewalker.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *