1 min read

Jak chronić się przed zbiciem ekranu?

Zbity ekran jest zmorą użytkowników smartfonów oraz tabletów. Głownie dotyczy to jednak mniejszych urządzeń, które zazwyczaj nosimy w kieszeni i zanim się obejrzymy mamy już zniszczony ekran. Jest kilka sposobów by się przed tym bronić.

Nie noś telefonu w kieszeni

Proste rozwiązanie. Niestety niezbyt skuteczne. Telefon może nam wypaść podczas standardowego używania telefonu. Unikniemy jednak uszkodzeń ekranu podczas naszego upadku, a przede wszystkim zarysowań podczas intensywnego dnia.

Folia ochronna

Ciekawe i mało inwazyjne rozwiązanie. Wystarczy nakleić odpowiednią folię na wyświetlacz naszego smartfona, by mieć nieco większe szanse na utrzymanie go w dobrym stanie. Folia chroni głównie przed zarysowaniami, choć producenci zapewniają, że zwiększa także bezpieczeństwo przy upadku.

Etui

Najlepsze rozwiązanie, choć dla niektórych pewnie zbyt inwazyjne. Wybór jest jednak ogromny, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Na rynku znaleźć można choćby niezwykle popularne ostatnio etui na smartfon z filcu. Inną opcją są plastikowe osłonki, które także mają chronić telefon nawet przy większych upadkach.

Ubezpieczenie ekranu

Ciekawa opcja dla tych, którzy nie lubią żadnych ograniczeń. Wystarczy wykupić odpowiedni pakiet i w przypadku zniszczonego ekranu zostanie on wymieniony po kilku dniach.

Bezpieczny telefon

Na rynku jest sporo telefonów, które mają być niezwykle wytrzymałe i odporne na uderzenia. To sprzęt dla osób pracującyh fizycznie, ale także dla uprawiającyh sporty ekstremalne.

Podsumowanie

Niestety żadne z tych rozwiązań nie zapewni stuprocentowej gwarancji, że nasz telefon się nie zniszczy. Jednak stosowanie się do jednej z nich lub nawet do kilku naraz powinno znacznie je zwiększyć.