IRIScan i IRISPen – wygodna cyfryzacja dokumentów w zasięgu ręki
2 mins read

IRIScan i IRISPen – wygodna cyfryzacja dokumentów w zasięgu ręki

Skanowanie, rozpoznawanie tekstu czy nawet tłumaczenie go “w locie” – to tylko wycinek tego, co niejednokrotnie w kieszonkowym formacie mają oferować sprzęty IRIS z serii IRIScan i IRISPen. Do zapoznania z ich możliwościami zachęca nowy dystrybutor marki, firma Greengage.

Mysz komputerowa to niemal standardowe wyposażenie każdej torby z laptopem. Tam, gdzie poręczny skaner jest równie przydatnym gadżetem, sprawdzić się może mysz IRIScan Mouse Executive 2. Ma ona zintegrowany skaner dokumentów, który można aktywować jednym przyciskiem. Następnie wystarczy przesuwać ją w dowolnym kierunku po papierze, aby na ekranie komputera zaczął pojawiać się tekst rozpoznany przez technologię OCR. W Polsce gryzoń kosztuje około 400 zł.

Zwolennikom piórkowych skanerów, niezależnych od myszy, producent proponuje urządzenie IRISPen Executive 7. Zasilane z portu USB umożliwia skanowanie książek, magazynów czy gazet oraz jednoczesne tłumaczenie ich na ponad pięćdziesiąt języków świata. Co więcej, sprzęt ma nie tylko pozwalać na zapis zeskanowanego i przetłumaczonego tekstu, lecz także na jego odczytanie przez syntezator mowy. Pióro jest kompatybilne z komputerami Mac i Windows, a jego cena wynosi około 400 zł.

 

Dla osób, które pracują stacjonarnie, Greengage proponuje biurkowy skaner IRIScan Desk 5 Pro. Pozwala on na digitalizację zarówno książek i materiałów w formatach do A3 włącznie, jak również dokumentów. Rozpoznawane są m.in. faktury, umowy, dowody tożsamości, karty kredytowe czy wizytówki. Dodatkowo, IRIScan Desk 5 Pro pozwala na nagrywanie i scalanie obrazu z dwóch kamer – skanera i internetowej. Pozwala to na łatwe przygotowanie np. internetowych tutoriali. Cena urządzenia to ok. 1500 zł.

Mobilni użytkownicy mają do wyboru najszybszy, zdaniem producenta, przenośny skaner książek. IRIScan Book 5 ma sobie radzić z digitalizacją strony A4 nawet w ciągu jednej sekundy. Efekty jego pracy lądują na karcie microSD, z której można je przenieść na komputer PC lub Mac. Zasilane akumulatorem urządzenie zostało wycenione na około 600 zł. Podobnie jak inne prezentowane sprzęty, jest ono dostępne w polskich sklepach.