Obudowa dla graczy ceniących proste i skuteczne rozwiązania
15 listopad 2017
Asustor i Apple łączą siły
20 listopad 2017

Inno3D iChill GeForce GTX 1070Ti X4 – niby podkręcać nie wolno, ale…

GeForce GTX 1070Ti to nowy układ graficzny NVIDII. Z nazwy bliski popularnemu GTX 1070, technicznie zbliżony do GTX 1080. Ciekawostką jest, że „zieloni” zakazali partnerom tworzenia wersji fabrycznie podkręconych. Czy to oznacza wysyp kart referencyjnych? Nic z tych rzeczy. Karta iChill GTX 1070Ti X4 jest bardzo odległa od modelu referencyjnego.

Model iChill GeForce GTX 1070Ti X4 to propozycja wyraźnie skierowana do użytkowników, którym domyślne zegary zastosowane w nowej karcie nie wystarczą. Przy tak rozbudowanym chłodzeniu aż szkoda nie zyskać nieco dodatkowych megaherców.

Nie wolno podkręcać?
Wystarczy spojrzeć na tę kartę by przekonać się, że domyślne częstotliwości będą na niej obecne głównie w chwili wyjęcia z pudełka. Układ chłodzenia zastosowany na tej karcie to znany choćby z iChill GTX 1070 X4  system składający się z pokaźnych rozmiarów radiatora i czterech wentylatorów.

Co na pokładzie?
Kartę iChill GeForce GTX 1070Ti X4 wyposażono w dość ciekawe rozwiązanie o nazwie Active Power Cooling System (A.P.C.S.). Znajdziemy tu, poza trzema głównymi, dużymi wentylatorami, czwarty, 50-milimetrowy, zamieszczony na górnej krawędzi i skierowany do dołu. Jego zadaniem jest szybkie odprowadzanie ciepła odbieranego z najgorętszej części radiatora karty. Dzięki temu solidne chłodzenie uzyskują tu nie tylko GPU, ale też pamięci VRAM oraz sekcja zasilania.

Efektywne chłodzenie
Pozostałe trzy wentylatory to znacznie większe, 92-milimetrowe wirniki. Te duże turbiny zaprojektowano tak by zoptymalizować przepływ powietrza. Widać wyraźnie, że w tej karcie chodzi przede wszystkim o uzyskanie jak najlepszego wyniku.

Sygnalizacja kolorem
Trzy tryby działania karty sygnalizowane są przez podświetlenie. Zamontowane na iChill GeForce GTX 1070Ti X4 kolorowe LED-y reagują na obciążenie jakiemu poddawany jest GPU. Kiedy pracujemy z aplikacjami biurowymi, przeglądarką internetową czy oglądamy film, wówczas nowy GTX zrobi się niebieski, przymuszony do nieco większego wysiłku za pomocą mniej wymagających gier zmieni kolor na zielony, a w konfrontacji z poważnymi tytułami o dużym zapotrzebowaniu na moc obliczeniową – czerwony.

Szybko nie znaczy głośno
Inno3D iChill GeForce GTX 1070Ti X4 posiada imponujący układ chłodzenia, który przez większość czasu pozostaje bezgłośny. Dzieje się tak ponieważ bez wyraźnego obciążenia procesora graficznego karta nawet nie uruchamia wentylatorów. Full-Stop-Mode, jak nazywa to producent, sprawia, że przy codziennej pracy z komputerem nawet nie słychać, że w obudowie czai się tak wydajny GPU.

W paczce
Wraz z kartą otrzymujemy podkładkę pod mysz, licencję 3D Mark oraz VR Mark – można więc szybko sprawdzić wydajność nowego GeForce’a.

iChill GeForce GTX 1070Ti X4 dostępny jest na rynku w cenie ok. 2150 zł.

Dane techniczne:

  • Chłodzenie A.P.C.S. ( 3 x wentylator 92 mm, wentylator 50 mm)
  • Taktowanie rdzenia w trybie boost [MHz]: 1683
  • Taktowanie rdzenia [MHz]: 1607
  • Złącza: DVI-D, HDMI 2.0 b, 3 x DisplayPort 1.4
  • Ilość pamięci RAM: 8 GB
  • Rodzaj pamięci RAM: GDDR5
  • CUDA: 2432
  • Rekomendowana moc zasilacza: 500W
  • Typ złącza: PCI-E 3.0 X16
  • Długość karty [mm]: 302

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *