Zestaw dla par konsolowo-pecetowych
12 maja 2016
Grom z jasnego nieba? To nie problem!
13 maja 2016

Gembird: każdy zasługuje by być bezpiecznym

Zapewniająca dodatkowe bezpieczeństwo kamera w domu to rozwiązanie tylko dla bogaczy? Taki scenariusz to obecnie domena filmów, bowiem w dzisiejszych czasach każdy może zwiększyć ochronę prywatnej przestrzeni, chociażby dzięki ICAM-WHD 01 holenderskiego producenta Gembird.

By urządzenie było naprawdę dostępne dla każdego, ważna jest nie tylko jego cena, ale i łatwy montaż i obsługa, bez konieczności wzywania specjalistów. Kamerę od Gembird można po prostu umieścić na płaskiej powierzchni lub przytwierdzić do ściany czy sufitu.

Firmy przeważnie wynajmują ochroniarzy, którzy przeglądają nagrania. Skoro jednak kamera ma służyć każdemu, użytkownik powinien móc sam mieć zawsze wgląd w to, co dzieje się w nagrywanym pomieszczeniu. Dlatego ICAM współpracuje ze smartfonami lub tabletami i przy pomocy darmowej aplikacji daje możliwość wyświetlenia przekazywanego przez kamerę obrazu niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywamy – jedyny warunek to dostęp do Internetu.

Za tymi ułatwieniami nie powinno jednak iść obniżenie jakości rejestrowanych scen. Kamera nagrywa obraz w rozdzielczości HD 720p, co ma przekładać się na dużą jakość szczegółów. Poza tym w ICAM-WHD-01 wbudowano mikrofon, by prócz obrazu utrwalał także dźwięk, co w przypadku rabunku zwiększy szansę na późniejsze namierzenie złodzieja. Urządzenie posiada również detektor ruchu i dźwięku i w przypadku wykrycia zagrożenia wyśle wiadomość na nasz adres e-mail.

O wartości takiego sprzętu świadczy też to, czy spełnia on swoją rolę nie tylko w domu. Holenderski producent zapewnia, że jego produkt sprawdzi się bez zarzutu również w biurze czy magazynie.

Gembird ICAM-WHD-01 kosztuje około 190 zł.


Cechy produktu
:
– Obsługiwane standardy WiFi: 802.11 b/g/n
– Przetwornik obrazu: 1/4” CMOS 1 megapiksela, obiektyw 3,6 mm System F = 2,0; 90 stopni kąta widzenia
– Rozdzielczość wideo: 30 fps w rozdzielczości 1280×720, 640×360, 320×180
– Format wideo: H.264/MJPEG
– Dźwięk SNR: 48dB
– Prędkość migawki elektronicznej: 1/50 – 1/100000 sekund
– Obsługiwane Web-protokoły: TCP/I, UDP/IP, HTTP, SMTP, FTP, DHCP, DDNS, UPnP, NTP, RTSP, ONVIF
– Pobór mocy: 5VDC do 4W
– Zasilacz AC: 100 – 240V AC wejście, wyjście 5V DC do 0,5A
– Wymiary: 66x45x76 mm
– Warunki pracy: -10 – 50 stopni Celsjusza w 10-85% wilgotności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *