The Last Guardian na E3 2015?
10 czerwiec 2015
ESWC Computer Sport Games odwołane!
10 czerwiec 2015

Delock: połącz się z przyszłością

Złącze USB typu C to melodia przyszłości, która nadchodzi szybkimi krokami. Są one już dostępne w nowych MacBookach, wielu płytach głównych, a niedługo także w nowych smartfonach. Przewód z adapterem firmy Delock umożliwi podłączenie nowych urządzeń do standardowego wejścia micro USB.

Przewód Delock z adapterem służy do podłączania urządzeń wyposażonych w złącze USB typu C do komputera osobistego lub notebook’a przy użyciu standardowego przewodu micro USB. Dzięki temu niewielkiemu rządzeniu unikniemy sytuacji, w której nasz nieco starszy sprzęt nie będzie mógł zostać podłączony do nowego komputera lub telefonu. To szczególnie istotne np. przy ładowaniu, które w obecnych czasach stało się niemal codzienną czynnością.

Złącze USB typu C powoli przejmuje rynek. Coraz więcej producentów decyduje się na zastosowanie tego typu portów. Nic dziwnego. To rozwiązanie ma wiele zalet. Główną jest wygoda. Nareszcie skończy się koszmar celowania i nieudanych prób podłączenia kabla. Nowy typ złącza można wkładać dowolną stroną. Dodatkowo Type-C będzie w pełni zgodny z nową specyfikacją USB Power Delivery, dzięki której możliwe będzie zasilanie nawet stuwatowych urządzeń (20V/5A).

W tej chwili rozpoczyna się okres przejściowy, w którym tylko część urządzeń posiada najnowsze wejścia. Minie jeszcze trochę czasu zanim ten typ złącza stanie się standardem. Choć nawet wtedy starsze urządzenia będą wymagały przejściówki jaką jest adapter firmy Delock.

Cena detaliczna produktu sugerowana przez dystrybutora ? Impakt, wynosi 17 zł.

Specyfikacja:

– Złącze:

USB Type-C? 2.0 męski >

USB 2.0 typ Micro-B żeński

– Średnica kabla:

linia danych 30 AWG

linia zasilania 24 AWG

– Średnica kabla: ok. 3 mm

– Szybkość transmisji danych do 480 Mb/s

– Kolor: czarny

– Długość kabla: ok. 15 cm

Wymagania systemowe:

– PC lub notebook z wolnym portem USB typ C

– Urządzenie z gniazdem USB typ Micro-B

– Zasilacz sieciowy lub przewód USB z męskim złączem USB typ Micro-B

O Delock

Firma powstała w Niemczech i jest liderem w innowacyjności i zastosowaniu nowoczesnych technologii zwiększających mobilność i komfort pracy. Specjalizuje się w produkcji i dystrybucji wszelkiego rodzaju kabli, adapterów, kart rozszerzeń i wielu innych produktów w tym dla specjalistów mających zastosowanie w komputerach i innych dziedzinach techniki.

www.delock.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *