Nie samymi grami człowiek żyje
10 czerwiec 2015
The Last Guardian na E3 2015?
10 czerwiec 2015

Czytnik czy papierowa książka?

Elektroniczne czytniki książek to nie nowość na naszym rynku. Mają one ogrom zalet, choć wciąż istnieje duża grupa osób, dla których czytanie w ten sposób to
świętokradzctwo. ?Konflikt? ten trwa już od jakiegoś czasu. Kto ma rację?

Wygoda

Zdecydowana przewaga czytnika elektronicznego nad zwykłą książką. W niewielkich rozmiarów czytniku można mieć kilkadziesiąt książek, których nie moglibyśmy fizycznie ze sobą nosić. To największa zaleta elektronicznych książek. Szczególnie istotna zwłaszcza w okresach wakacyjnych, kiedy każdy wolny centymetr walizkach ma znaczenie.

Mobilność

Entuzjaści książek w wersji papierowej często używają argumentu braku ograniczeń. Książki nie trzeba ładować ani bać się, że upadnie. To istotne i wartościowe argumenty, ale nowoczesne czytniki wyposażone są w bardzo ekonomiczne ekrany, które zapewniają, że sprzętu nie trzeba ładować częściej niż raz na miesiąc.

Bezpieczeństwo

Wspomniana w poprzednim akapicie możliwość zniszczenia sprzętu jest jedną z głównych wad elektronicznych czytników. Są jednak na to sposoby. Jednym z nich jest zakup odpowiedniego etui na czytnik. Zapewni to większy komfort i zwiększy żywotność naszego sprzętu.

Przyjemność

W tej kategorii zdecydowanie przewagę ma zwykła książka. Nie można nie docenić klimatu standardowej książki, która ma swój zapach i historię. Oczywiście znajdą się tacy, którym będzie to przeszkadzało, ale są to naprawdę odosobnione przypadki.

Podsumowanie

Nie da się jednoznacznie opowiedzieć po jednej ze stron w dyskusji co jest lepsze: książka czy czytnik elektroniczny. Klasyczne książki są na przegranej stronie, ale wciąż dzielnie walczą z nowymi technologiami i nadal mają ogromną rzeszę entuzjastów. Wybór ten zależy chyba już tylko od preferencji człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *