2 mins read

Cooler Master: zasilacz sterowany telefonem

Jeśli ktoś inwestuje duże pieniądze w komputer, to chciałby, by sprzęt miał jak najlepsze osiągi. Dobre wyniki uzależnione są m.in. od potężnego zasilacza. W przypadku MasterWatt Maker 1500 od Cooler Mastera dochodzi jeszcze jeden aspekt: pełna kontrola nad urządzeniem.

Zasilaczem MasterWatt Maker 1500 można sterować przy pomocy aplikacji mobilnej, która na bieżąco podaje dane związane z pracą PSU. Apka pomaga także ustawić tryb pracy urządzenia, co na dłuższą metę ma pozwolić użytkownikowi zaoszczędzić pieniądze z rachunków za prąd.

W razie awarii, sprawdź telefon
Producent chciał również zadbać o bezpieczeństwie zasilacza. Aplikacja informuje o nieprawidłowym działaniu PSU, a w przypadku awarii zasilacza dane z tego zdarzenia zapisywane są na dysku twardym, dzięki czemu szybko można dojść do tego, co było przyczyną krachu.

Tytan pracy
MasterWatt Maker 1500  w założeniu to jednak przede wszystkim bardzo efektywny zasilacz. Jego jakość ma być poświadczona certyfikatem 80 Plus Titanium, czyli najlepszym na rynku. Oznacza to, iż PSU wytraca niewielkie ilości mocy w trakcie dostarczania jej do podzespołów. Do tego dochodzi specjalny design 3D przewodów: ich konstrukcja powoduje, iż prąd nie przepada w trakcie wędrówki przez okablowanie.

Jest moc
Zasilacz oferuje możliwość przełączania się między pojedynczą wiązką a kilkoma wiązkami, w zależności od tego czy użytkownik chce mieć pod kontrolą przepływ prądu, czy też woli wyzwolić moc potrzebną do podkręcenia komputera. Jednocześnie napięcie ma być przez cały czas utrzymywane na stabilnym poziomie, nawet przy maksymalnej pracy zasilacza.

Zasilacz MasterWatt Maker 1500 kosztuje około 2044 zł.

Dane techniczne:
– Certyfikat: 80 Plus Titanum
– Moc: 1500
– Sprawność: 90-94%
– Moc wejściowa: 100-240 Vac
– Natężenie wejściowe: 15-7.5 A
– Wentylator: 135 mm Silencio FP
– Aktywny obwód PFC
– Częstotliwość wejścia: 47-63 Hz
– Złącza:
* MB 20+4Pin: 1
*CPU 12V 4+4Pin: 2
* PCI-e 6+2 Pin: 12
* SATA: 20
* 4 Pin Peripheral: 12
* 4 Pin Floppy: 1
– Ochrona: OCP/OVP/OPP/OTP/SCP/BOP
– Modularne okablowanie
– 7 lat gwarancji