2 mins read

Cooler Master zaprezentował MasterPulse Pro

W dzisiejszych czasach dobre słuchawki spełniają wiele funkcji i nie służą wyłącznie do słuchania ulubionych wykonawców. A co z graczami? A gdyby kogoś naszła ochota obejrzenia filmu na laptopie, w czasie jazdy pociągiem? Cooler Master projektując słuchawki MasterPulse Pro postanowił rozwiązać ten problem.    

W MasterPulse Pro znalazła się opcja przełączania pomiędzy czterema trybami: dla muzyki, filmów, gier i z możliwością wyłączenia tych trybów. Dzięki pilotowi umieszczonemu na przewodzie zmienić można także ustawienia mikrofonu, głośność czy podświetlenie.

Więcej basów! A może mniej…?
Urządzenie wykorzystuje technologię Bass FX. W zależności od tego, do czego mają służyć słuchawki, użytkownik może wybrać między odpowiednim trybem natężenia basów. Przełączenie się między nimi wymaga jedynie założenia lub zdjęcia magnetycznych nakładek na nauszniki.

7.1 czy nie? Ty zdecydujesz!
Słuchawki pozwalają na słuchanie dźwięku w systemie Virtual 7.1. O odpowiednią jakość mają zadbać także przetworniki 44 mm, możliwość dokonywania zmian w ustawieniach, a także wewnętrzna karta dźwiękowa. Ta ostatnia pozwala na wyłączenie dźwięku 7.1 przy pomocy wymienionego już pilota.

Pokaż się z kreatywnej strony
Coraz więcej zaawansowanych urządzeń posiada podświetlenie RGB, nic więc dziwnego, że i w MasterPulse Pro znalazła się ta funkcja. To zresztą nie jedyny element, mający uatrakcyjnić wizualnie produkt Cooler Mastera: wspomniane już nakładki można wydrukować z własnym wzorem przy pomocy drukarki 3D.

Za małe, za duże? W sam raz!
Słuchawki, prócz dostarczania dobrej jakości dźwięku, muszą być także wygodne. Konstrukcja MasterPulse Pro bazuje na lekkiej aluminiowej ramie i elastycznym pałąku, a także opcji ustawienia poduszek nausznych w pięciu różnych pozycjach tak, by dostosować ich położenie do każdego rozmiaru głowy.

Słuchawki MasterPulse Pro kosztują około 490 zł.

Cechy produktu:
– System dźwięku: Virtual 7.1
– Przetworniki: 44 mm
– Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20 000 Hz
– Czułość: 118+/-3dB (1KHz)
– Impedancja: 50 Ohms
– Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 10 000 Hz
– Czułość mikrofonu: -34+/-3dB (0dB=1V/Pa)
– Technologia Bass FX
– Pilot do sterowania
– Złącze: USB