2 mins read

Cooler Master prezentuje MasterBox 5

Gracz, jeśli chce być na bieżąco z nowymi tytułami, zmuszony jest do częstej wymiany podzespołów. Niestety zakupione przez niego części mogą nie mieścić się, bądź nie być kompatybilne z jego dotychczasową obudową. Sytuację tę ma zmienić MasterBox 5 od Cooler Mastera.

Konstrukcja MasterBox 5 została pomyślana w taki sposób, by ułatwić użytkownikowi złożenie takiego PC-ta, jaki mu się tylko podoba. Choć sama obudowa jest klasy Midi-Tower, to przy odpowiedniej aranżacji wnętrza pomieści ona naprawdę sporo podzespołów.

Pomóc w tym mają m.in. wymienne klatki na dyski SSD i HDD. Na samej tacce od płyty głównej umieszczono sześć dziur montażowych, klatki można też ustawić przy zasilaczu. Opcji tych jest więcej, do samych dysków SSD istnieje dziewięć różnych pozycji instalacyjnych.

pt03

Więcej mocy, więcej możliwości

Topowe karty graficzne często samymi swoimi rozmiarami przekraczają możliwości mniejszych obudów. W MasterBox 5 wejść mają nawet największe i najbardziej wydajne karty graficzne dostępne na rynku. W produkcie Cooler Mastera znajdzie się też miejsce na równie okazałą płytę główną E-ATX.

pt05

Potężne podzespoły wymagają jednak odpowiedniego chłodzenia. Dlatego MasterBox 5 pozwala na zastąpienie wentylatorów chłodzeniem wodnym, które uchodzi obecnie za najlepszą metodę studzenia rozgrzanych części w komputerze.

Pogromca bałaganu

Częstym problemem, z jakim spotykają się miłośnicy PC-tów, są kable, wprowadzające bałagan wewnątrz obudowy. W MasterBox 5 niesforne przewody można schować wzdłuż specjalnych wyżłobień.

pt01

Co jednak z tego, że obudowa jest funkcjonalna i pojemna, jeśli użytkownik nie będzie potrafił zamontować w niej posiadanych przez siebie podzespołów? Mając ten problem na uwadze, Cooler Master starał się, by instalacja sprzętu w MasterBox 5 była intuicyjna i łatwa do opanowania nawet dla osoby mniej doświadczonej w składaniu PC-ta.

Cena obudów MasterBox 5 w zależności od modelu zaczynają się już od 319 zł.

Cechy produktu:
– Materiały: stal, plastik
– Kompatybilność: ATX, Micro ATX, Mini-ITX
– Maksymalna długość kart graficznych: 410 mm
– Miejsca na wentylatory: 2 x 140 mm z przodu lub 3 x 140 mm w zależności od modelu, 1 x 120 mm z tyłu, 1 x 120/140 mm u góry
– Możliwość montażu chłodzenia wodnego
– Gniazda rozszerzeń: 7
– Interfejs I/O: 2x USB 3.0, Audio In/Out
– Filtry anty-kurzowe: na przednim i dolnym panelu
– Wymiary: 500 x 220 x 475 mm