Mad Catz: micro gamepad C.T.R.L. R dla fanów mobilnego grania
18 listopad 2016
Genesis prezentuje mysz dla prawdziwych snajperów
21 listopad 2016

Cooler Master: nie musisz ciągle zmieniać obudowy

Często przy wyborze nowych podzespołów do komputera, użytkownik zmuszony jest wpierw sprawdzić, czy w ogóle znajdzie na nie miejsce w swojej obudowie. W przypadku produktów Cooler Mastera remedium na wspomnianą bolączkę ma być modularny system FreeForm.

FreeForm umożliwia modyfikowanie obudów Cooler Mastera tak, by w ich wnętrzu zmieścił się dowolny sprzęt. Główna w tym zasługa wyjmowanych elementów, takich jak klatki na dyski twarde, umożliwiających swobodną reorganizację znajdujących się w środku elementów. W ten sposób w obudowie znajdzie się miejsce dla karty graficznej z górnej półki, radiatora lub kilku wentylatorów z przodu – wszystko w zależności od potrzeb użytkownika.

0224_30

Jednak system FreeForm ma oferować także wolność w zakresie zmiany wyglądu zewnętrznego obudowy. Użytkownik może więc wymienić górny i boczne panele, wstawić drzwiczki na front lub zamontować na boku okno z hartowanego szkła. Zmiany te mogą mieć zarówno wymiar praktyczny (poprawa cyrkulacji powietrza), ale także po prostu estetyczny.

Do tego wszystkiego dochodzą także liczne dodatkowe akcesoria, zwiększające funkcjonalność obudowy. Wśród nich można wymienić chwytak na kartę graficzną, wspomniane już drzwiczki na panel przedni, interfejs I/O, kieszeń na dyski SSD, a nawet pasek LED-owy.

0224_66

Modularny system FreeForm stosowany jest w obudowach serii MasterCase i MasterBox, występujących w rozmiarach  Mini Tower, Mid Tower, a wkrótce także i Full Tower.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *