1 min read

Brak portu? Użyj przejściówki

Prezentacje multimedialne stały się jednymi z najczęściej wybieranych mediów przekazu informacji. Wykorzystujemy je niemalże wszędzie – podczas zebrań w pracy, na spotkaniach z kontrahentami, na egzaminach w szkołach i na uczelniach… Ale technika potrafi nam nieraz spłatać figla…

Ile razy zdarzyło się, że Wasz laptop nie posiadał odpowiedniego wejścia do podłączenia urządzania multimedialnego? Najnowsze modele notebooków bardzo często wyposażone są wyłącznie w wejście DisplayPort lub HDMI, przez co bez odpowiedniego adaptera możemy być skazani na opowiadanie bez wygodnych prezentacji multimedialnych. By uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto mieć przy sobie specjalną, małą przejściówkę.

Jedną z takich propozycji, jest Gembird A-DPM-VGAF-01. Adapter wyposażono w męskie złącze DisplayPort i żeński port VGA, będący standardem wśród większości starszych urządzeń. Pozwala to na pracę z większością monitorów i rzutników, które znaleźć możemy w biurach czy na uczelniach. Przejściówka nie wymaga dodatkowego źródła zasilania, a by móc z niej korzystać, nie musimy instalować żadnych sterowników i oprogramowania.

Adapter Gembird kosztuje około 50 zł.