Jesteś twórcą? Pokaż swoje dzieło w “I’m a Maker”
17 grudzień 2015
Mad Catz: R.A.T. PRO S już dostępny w sprzedaży
18 grudzień 2015

AVerMedia: streamuj ze smartfona

Nie wszyscy wiedzą, że narzędzia streamujące można wykorzystać nie tylko do przechwytywania obrazu z komputera czy konsoli, ale także z innych urządzeń jak tablety czy smartfony. Jednym z takich sprzętów jest AVerMedia Live Gamer Extreme.

Urządzenia przechwytujące obraz zyskują coraz większą popularność, dzięki popularności takich portali jak Twitch czy Youtube. Coraz więcej osób chce zostać sławnym streamerem, wykorzystując przeznaczony do tego sprzęt. Najczęściej streamowany jest obraz z komputerów lub konsol. A co z smartfonami?

Z nich także można przechwytywać obraz i umieszczać go na odpowiednich kanałach. Nie jest to zbyt trudne – wystarczy dokupić adapter MHL, który umożliwi podłączenie tabletu czy smartfona do AVerMedii i dzielenie się rozgrywką. Takie rozwiązanie obecnie może wydawać się jeszcze mało użyteczne, ale w związku z ciągłym rozwojem rynku gier na urządzenia mobilne, z pewnością warte jest uwagi.

Jednym z tego typu rozwiązań jest AVerMedia Live Gamer Extreme. Warto jednak zauważyć, że  obsługuje ona tylko określone rozdzielczości: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *