Sklep Gamedot z systemem B2B
12 sierpień 2015
Gamedot zwraca się ku elektronicznym wersjom gier
18 sierpień 2015

Avermedia: jakim oprogramowaniem streamować obraz z monitora?

Oficjalne oprogramowanie RECentral nie jest konieczne do prowadzenia naszych transmisji na żywo. Na rynku dostępne są również inne – dobre i funkcjonalne programy, które będą działały z urządzeniami Avermedii.

Open Broadcaster Software

Najpopularniejszą platformą streamingową jest darmowy OBS. Program umożliwia użytkownikowi wygodne nagrywanie materiału audio/wideo z dowolnego źródła, a także jego transmisję za pośrednictwem internetu w czasie rzeczywistym. Open Broadcaster Software dysponuje opcjami wyświetlania tekstu na transmitowanym obrazie, usuwanie kolorów z transmitowanego obrazu, a także wspiera mechanizm wtyczek, pozwalających łatwo rozbudować możliwości narzędzia o nowe funkcje. Sympatie użytkowników zyskał dzięki intuicyjnemu interfejsowi, bardzo prostej konfiguracji i dużych możliwości personalizacji.

Xsplit Broadcaster 2

Drugim najpopularniejszym programem jest znakomity Xsplit. To wielofunkcyjne narzędzie do przeprowadzania transmisji na żywo wspierane jest przez samą Avermedie. XSplit został wyposażony w interfejs użytkownika What You See Is What You Get, co oznacza, że nie musimy znać żadnego skomplikowanego języka programowania, by móc dostosować program do naszych preferencji. Dodawanie źródeł obrazu jest wyjątkowo proste. Za pomocą tego narzędzia możemy również umieścić obraz na całym ekranie oraz widok z kamery internetowej w rogu. Program zyskał uznanie za sprawą swojej wszechstronności oraz ogromnych możliwości konfiguracyjnych.

 

O AVerMedia

AVerMedia Group jest znaczącym graczem w projektowaniu, produkowaniu i sprzedaży produktów multimedialnych do multimedialnych prezentacji oraz wideo i monitoringu.  AVerMedia dąży do zastosowania zaawansowanych technologii, przy uwzględnieniu zaleceń związanych z ochroną środowiska, ergonomią używania i komfortem użytkowników w rozwijaniu innowacyjnych urządzeń o wysokiej jakości i w przystępnych cenach.

http://gamerzone.avermedia.com/pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *