Dlaczego gracze potrzebują UPS?
23 wrzesień 2015
Intuicyjny minimalizm – nowa odsłona strony Natec Genesis
23 wrzesień 2015

AverMedia Ballista – pełna immersja jest możliwa

Dzięki rozwojowi techniki, wiele gorących tytułów może pochwalić się niesamowitymi, niemalże realistycznymi widokami. Co więcej, z gry na grę czołowi producenci zwracają coraz większą uwagę na szczegóły dźwiękowe, które budują napięcie podczas gry i czynią ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Wszystko to sprawia, że rosną też oczekiwania graczy. Specjalnie dla nich AverMedia stworzyła nową serię głośników Ballista, którą przed kilkoma dniami zaprezentowała na targach Tokio Game Show.

Głośniki Ballista zostały zaprojektowane w taki sposób, by maksymalnie zwiększyć wrażenia podczas gry. Udało się to uzyskać poprzez delikatne obniżenie głośności poszczególnych tonów i wzmocnienie basów oraz dźwięków o częstotliwościach zbliżonych do wybuchów, wystrzałów z broni palnej czy krzyków ludzkich. Dzięki możliwości pełnej konfiguracji, głośniki nie tylko zapewniają pełną immersję podczas dynamicznych rozgrywek czy filmów akcji, ale mogą stać się ciekawą propozycją dla bardziej wymagających melomanów.

Na chwilę obecną, producent potwierdził premierę trzech głośników: 2.1 – Unity (G310), Trinity (G315) oraz Duality (G313), które przez swoją różnorodność powinny spełnić wymagania większości graczy. G310, najniższy model skierowany jest dla graczy preferujących rozgrywkę w zaciszu czterech ścian. Ich całkowita moc znamionowa wynosi 40W (subwoofer 27W, dwa głośniki 6,5 Wata), natomiast pasmo przenoszenia mieści się w przedziale 50-20kHz.

Unity G310

Model G313 jest bardziej rozbudowaną wersją Unity. Poza zwiększeniem RMS do 50W (30W na subwoofer i 10W na każdy z głośników) i poszerzeniem pasma przenoszenia (45Hz – 20kHz), zestaw wyposażono w wygodne pokrętła umożliwiające indywidualne ustawienia basów i wysokich tonów.

Duality G313

Dla osób nie uznających kompromisów, producent przygotował model Trinity, które charakteryzuje ogromny RMS na poziomie 77W (subwoofer 48W, głośniki 14,5W), pasmo przenoszenia 35Hz – 20 kHz oraz szeroki wachlarz możliwości dostosowania tonacji oraz basów z poziomu urządzenia. G315 wyposażono również w technologię Assassin Mode, umożliwiającą wzmocnienie dźwięków o bardzo niskich i wysokich częstotliwościach przy maksymalnym wyciszeniu środkowego zakresu fal.

Trinity GS315

Gamingowy charakter urządzeń podkreślono poprzez charakterystyczny, nietuzinkowy design. Dzięki zastosowaniu 3,5 mm jacka, Ballista są w pełni kompatybilne z wszystkimi platformami od tabletu, przez PC i MAC’a aż do konsol. Premierę serii przewidziano na przełom września i października 2015 roku.

Ceny w dniu premiery w zależności od modelu będą wynosić  od ok. 296 zł do 660 zł za model Trinity (liczone wg kursu dolara z dnia 22.09.2015 r.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *