AVerMedia prezentuje nowy mikrofon dla streamerów: Live Streamer MIC 133
13 grudnia 2018
Mikrofon Genesis Radium 600 – sojusznik graczy i streamerów
18 grudnia 2018

Zalman: podstawa wygodnego środowiska pracy dla laptopa

18.12.2018 | Informacja prasowa | Zalman

Południowokoreański producent słynący głównie z układów chłodzenia pomaga swoimi urządzeniami w odprowadzaniu ciepła nie tylko z procesorów i obudów, ale także laptopów. Podkładka chłodząca ZM-NS2000 to jednak coś więcej niż urządzenie pozwalające zachować rozsądne temperatury notebooków.

 

Zalman ZM-NS2000 to podkładka dla laptopów o maksymalnej przekątnej ekranu 17 cali. Może więc pracować z naprawdę dużymi komputerami. Pozwala ona na stworzenie dobrze zaplanowanego stanowiska pracy, a to za sprawą kilku przemyślanych rozwiązań.

 

Przede wszystkim mamy do dyspozycji 4-stopniową regulację nachylenia i wysokości. Dzięki temu łatwiej dopasować ekran komputera w taki sposób, by (zgodnie z zasadami ergonomii) górna krawędź wyświetlacza znalazła się na poziomie naszych oczu. ZM-NS2000 posiada także wbudowany hub USB, co sprawia, że porty najpopularniejszego interfejsu mamy zawsze pod ręką. Tym samym, można do samej podstawki podłączyć stałe elementy wyposażenia biurka (mysz, klawiaturę, drukarkę), wpinając do samego laptopa tylko jeden kabel USB. Warto dodać, że Zalman zaprojektował ZM-NS2000 w taki sposób, by odpowiednie poukładanie przewodów nie stanowiło problemu. Urządzenie posiada system zarządzania kablami, co pozwala zachować porządek na biurku.

 

W jaki sposób Zalman ZM-NS2000 chłodzi laptopa? Zamontowany w podkładce 200-milimetrowy wentylator obraca się z prędkością od 470 do 610 obrotów na minutę. Prędkość tę można regulować za pomocą umieszczonego na podsawce pokrętła. Chłodne powietrze zasysane jest od spodu i wdmuchiwane na spód laptopa, gdzie na ogół znajdują się otwory wentylacyjne. W ten sposób zwiększony jest przepływ powietrza i komputer od razu staje się nieco chłodniejszy.

 

Cena podstawki chłodzącej Zalman ZM-NS2000 to około 109 zł.

 

 

Dane techniczne:

  • Maksymalna wielkość laptopa: 17”
  • Wymiary: 377 x 283 x 52 mm
  • Masa: 1,1 kg
  • Wentylator: 200 mm
  • Prędkość obrotów wentylatora: 470 – 610 (+/-10%) rpm
  • Regulacja prędkości wentylatora
  • Hub USB 2.0 (3 porty typu A)
  • Zasilanie: 5V (USB)

 

Zalman NS2000 a c

Zalman NS2000 b

 

Źródło: Entrymedia, Zalman

 

 

###

 

O Zalman

Południowokoreański lider w produkcji podzespołów i akcesoriów komputerowych założony w roku 1999. W ofercie producenta znaleźć można m.in. bardzo ciche systemy chłodzenia CPU i VGA, obudowy komputerowe, zasilacze oraz najwyższej jakości peryferia.

http://www.zalman.com/

 


Piotr Poniecki

PR Manager
tel. 666 879 779
piotr.poniecki@entrymedia.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *