Powerbank Intenso uchroni przed utratą energii
15 października 2015
Cooler Master dziękuje wszystkim swoim gościom na PGA
21 października 2015

Smartwatch – organizuj, pamiętaj, zarządzaj

Jednym z najczęstszych motywów filmów science-fiction, był dostęp do najbardziej strzeżonej wiedzy i możliwość nieprzerwanej komunikacji z ludźmi z całego świata za pomocą microchipów czy zegarków. Cóż, technika nie wymyśliła jeszcze w jaki sposób w mgnieniu oka nauczyć nas suahili, na komendę „połącz z mamą” ukazać hologramowe oblicze matuli czy określić zagrożenia naszego zdrowia. Jednak dzięki smartwatchom jesteśmy temu bliscy.

Rozwój urządzeń mobilnych, który umożliwił zamknięcie wielu funkcjonalności typowych dla komputera w postaci zegarka, sprawił jednocześnie, że pełna mobilność wymagana jest również od nas. Popularne smartfony i tablety, które w gruncie rzeczy w wielu sytuacjach są zwyczajnie niewygodne są coraz częściej zastępowane przez smartwatche. Oto kilka dziedzin życia, w których inteligentne zegarki mogą okazać się zbawieniem.

Biznes

Skupiając się na rozwoju swojej kariery nie można zapomnieć o tym, by zawsze i wszędzie być osiągalnym dla potencjalnych kontrahentów. Dzięki wygodnej formie, którą niemalże zawsze ma się przy sobie, smartwatch poinformuje nas o najważniejszych połączeniach czy mailach nie cierpiących zwłoki nawet wtedy kiedy nasz telefon leży na dnie teczki czy damskiej torebki. Niektóre z produktów (np. MyKronoz ZeWatch3), posiadają funkcje nowoczesnego organizera, który nie tylko przypomni o najważniejszych spotkaniach, ale również będzie reagować na komendy głosowe, co dzięki możliwości synchronizacji zegarka z telefonem, znacznie ułatwi organizację czasu.

Sport

Prowadząc aktywy tryb życia, od elektroniki wymaga się przede wszystkim funkcjonalności i wygody. Niewielki, wytrzymały smartwatch będzie świetnym rozwiązaniem podczas joggingu czy rajdu rowerowego i pozwoli być “pod zasięgiem” nawet wówczas, gdy telefon zakopiemy na dnie plecaka. Sporo producentów ma w swojej ofercie zegarki stworzone specjalnie z myślą o sportowcach, takie jak ZeFit2, pozwalające nie tylko na pomiar kroków czy ilość spalonych kalorii, ale również monitorujące ilość snu szczególnie potrzebnego osobom aktywnym.

Codzienność

Taki smartwatch dzięki wybudowanemu mikrofonowi może ułatwić komunikację i służyć jako zestaw głośnomówiący podczas jazdy samochodem. Kiedy zdarzy nam się wyjść z domu w pośpiechu zapominając telefonu, urządzenie natychmiast da o sobie znać uruchamiając alarm „anti-lost”. Rozwiązanie to może również ustrzec nas przed kradzieżą telefonu. W podobny sposób możemy skorzystać z funkcji „znajdź mój telefon”. Ta opcja może okazać się szczególnie przydatna dla bardziej roztargnionych użytkowników smartfonów.

Nowoczesny i modny design

Spójrzmy prawdzie w oczy – jesteśmy ludźmi i poza praktycznością, bardzo często do zakupu skłania nas ciekawa, estetyczna forma urządzania. Wraz z rozwojem rynku “inteligentnych zegarków”, coraz więcej producentów stawia nie tylko na funkcjonalność swoich urządzeń, ale również na ich ciekawy, niepowtarzalny styl. Smartwatch to nie tylko ciekawy gadżet, to także designerski element garderoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *