AVerMedia prezentuje urządzenie dla prawdziwych kinomanów
28 listopad 2017
Idealny prezent dla kierowców. Niższe ceny wideorejestratorów DOD
30 listopad 2017

Przenośne skanery dla nowoczesnego biura

Do niedawna sprzęty biurowe zajmowały sporo miejsca. A przecież praca w pomieszczeniu wypchanym po brzegi urządzeniami nie należy do najprzyjemniejszych, prawda? Na szczęście te czasy szybko odchodzą do lamusa, a dynamicznie postępujący proces miniaturyzacji dotknął chociażby skanery.

O rewolucji w dziedzinie przenośnych skanerów często mówi IRIS, producent tychże urządzeń. Jakie korzyści płyną z wyrzucenia starego skanera i zastąpienia go nowym, o niewielkich gabarytach? No i czy rozmiar nie odbije się negatywnie na jakości?

Prostsza obsługa
O pierwszej, oczywistej zalecie posiadania takiego urządzenia, czyli zmniejszeniu okupowanej przestrzeni, już wspomnieliśmy. Warto jednak dodać, że zredukowanie rozmiarów skanera wymusiło uproszczenie jego obsługi, jak i pozbycie się skomplikowanego oprogramowania. Teraz każdy pracownik może w kilka sekund stworzyć cyfrową kopię dokumentów.

Dają radę
A jak to bywa z tą jakością? I tu przenośne skanery dają radę. W ich przypadku istnieje możliwość wybrania rozdzielczości z jaką skanuje urządzenie: ta może wahać się np. od 300 do 1200 DPI. W zależności od rodzaju skanera dany model może zgrywać jedną stronę w ciągu dwóch sekund, lub osiem stron w ciągu minuty. Tak czy inaczej, odbywa się to bardzo szybko.

slider03 (1)

Potrzebują tak niewiele
Stare skanery musiały być przez cały czas podpięte do komputera. W przypadku urządzeń takich jak IRIScan Anywhere 5, skanowanie dokumentów może odbywać się bez PC-ta. Co więcej, niektóre modele łączą się z innymi urządzeniami za pomocą WiFi, umożliwiając natychmiastowe przerzucenie plików.

Przygotowany na wszystko
A co z sytuacjami, gdy trzeba szybko zeskanować dokument poza biurem? Dzięki niewielkim gabarytom, przenośne skanery można wrzucić do torby czy trzymać w schowku w samochodzie. Pracownik może wozić ze sobą urządzenie na spotkania biznesowe, będąc tym samym przygotowanym na każdą ewentualność.

Wsłuchaj się uważnie
Zamiast od razu zapisywać plik jako PDF, przenośne skanery dają możliwość wybrania innego formatu, takiego jak: JPEG, WORD, EXCEL, a nawet zgrania dokumentu jako plik audio. Zamiast wodzić wzrokiem po gęsto zapisanym drobnymi literkami dokumencie, może lepiej go po prostu… wysłuchać?

Skanery do różnych zadań
Wspomniany już IRIS zamiast skupiać się na jednym produkcie, postawił na szeroki wybór zaskakująco odmiennych rozwiązań: od przenośnych urządzeń, najbliższych funkcjonalnością klasycznym skanerom (IRIScan Anywhere 5); modeli przeznaczonych do skanowania książek (IRIScan Book 5); sprzedaży myszek z wbudowanym skanerem (IRIScan Mouse Executive 2); zestawu składającego się z czytnika i długopisu, umożliwiających cyfrowe konwertowanie ręcznych notatek (IRISNotes Air 3).

By dobrze się pracowało
W tak wyposażonym biurze pracownik może rzeczywiście swobodnie korzystać z narzędzi, które najlepiej sprawdzą się do realizacji danego zadania. A przecież o to w dobrej, efektywnej pracy chodzi, prawda?

Zobacz wideo jak działa skaner IRIScan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *