Asus T300 Chi – notebook i tablet w jednym
11 maja 2015
Mysz gamingowa dla prawo i leworęcznych
11 maja 2015

Noteslate Shiro – e-notatnik i czytnik e-booków

Firma Noteslate kilka lat temu zapowiedziała, że wprowadzi na rynek tani tablet przeznaczony dla studentów i osób często sporządzających notatki. Warunku, że cena nie miała przekroczyć 99 dolarów niestety nie udało się spełnić, ale kwota za jaką można nabyć urządzenie, w porównaniu do jego możliwości, nadal jest niewielka.

Noteslate Shiro jest tabletem z ekranem o przekątnej 6,8 cala w technologii E Ink Pearl (1080 x 1440 pikseli), wyświetlającym treści i obrazy w 16 odcieniach szarości. Dodatkowe podświetlenie umożliwia korzystanie z urządzenia w gorszych warunkach oświetleniowych a nawet w nocy. Na przechowywanie danych przeznaczono 8 GB pamięci, którą dodatkowo można rozszerzyć kartą microSD.

Aspektem, dzięki któremu sporządzanie notatek na Noteslate Shiro będzie bardzo proste, jest rysik. Można do tego oczywiście wykorzystać zwykły tablet, aczkolwiek technologia e-ink pozwala wytrzymać na jednym ładowaniu znacznie dłużej. Noteslate nie podaje dokładnego czasu pracy, ale można spodziewać się podobnej wartości co w innych czytnikach, czyli około 1 miesiąca.

Noteslate Shiro jest dostępny do zamówienia w przedsprzedaży w cenie 199 dolarów. Producent jest w trakcie pracy nad wersją urządzenia z 13-calowym ekranem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *