UPS dla mocnych PC-tów
23 wrzesień 2016
Mysz, która pokazuje rytm serca, z oficjalną prezentacją
27 wrzesień 2016

Netis: Internet przez gniazdko elektryczne

Szybki Internet bez konieczności wiercenia dziur w ścianach lub korzystania z modemu z ograniczonym zasięgiem? Tak, taki scenariusz jest możliwy dzięki HomePlugom, takim jak  PL7600 KIT od firmy Netis.

Rolą PL7600 KIT jest zmiana instalacji elektrycznej w sieć internetową oraz połączenie w jej ramach komputera, telewizora czy zestawu kina domowego. Adapter jest zwłaszcza korzystnym rozwiązaniem dla osób, które przeraża wizja przeciągania kabli przez wszystkie pomieszczenia.

Szybko, szybciej, najszybciej

PL7600 KIT działa w standardzie HomePlug AV, co przekłada się na szybkości transmisji do 600Mbps. Taka prędkość przesyłania danych, większa niż w przypadku łączenia przez kable, pozwala m.in na streamowanie obrazu w jakości HD.

Bez zbędnych komplikacji

Produkt firmy Netis należy do grupy urządzeń typu Plug&Play, co oznacza, iż zaraz po podłączeniu do instalacji elektrycznej adapter jest gotowy do uruchomienia. Co więcej, jego dalsze użytkowanie nie wymagana skonfigurowania sprzętu, ani innych skomplikowanych i wymagających fachowej wiedzy czynności.

Przemeblowanie? Tylko po co?`

Zasięg PL7600 KIT wynosi 300 metrów, co oznacza, że zakres jego działania powinien objąć całe mieszkanie. Dzięki temu użytkownicy nie będą zmuszeni do przenoszenia sprzętów jak najbliżej siebie, ale swobodnie urządzać wszystko tak, jak im to tylko pasuje.

Ulga dla portfela

Adapter sam przechodzi w tryb oszczędzania energii, gdy przez dłuższy czas nie jest używany. Producent twierdzi, iż zastosowanie tej funkcji pozwoli zaoszczędzić do 80% energii, co ma przełożyć się na niższe rachunki za prąd.

Bezpieczny Internet

Jak w przypadku każdej sieci internetowej, tak i ta generowana przez PL7600 KIT potrzebuje odpowiedniego zabezpieczenia. Urządzenie Netisa chroni dane poprzez ustanawianie szyfrowanego połączenia przez 128-bitowy AES.

HomePlug PL7600 KIT kosztuje około 129 zł.

Cechy produktu:
– Standard HomePlug AV
– 1 port LAN RJ-45 10/100Mbps RJ45
– Moc: 100-240V AC
– Urządzenie typu Plug & Play
– Szybkość przesyłania danych: do 600 Mbps
– Zasięg: do 300 metrów
– Ustanawia szyfrowane połączenia poprzez 128-bitowy AES
– Tryb oszczędzania energii
– Wskaźniki LED: LAN, PLC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *